Wpis z mikrobloga

W przedziale 11-15.12 ocieplenie w USA. Obstawiam lukę w dół w poniedziałek i zjazd do czwartku. Strzelam, że maksymalny przedział zjazdu to 5.5-5.0 (może być i więcej, zobaczymy jak będą łamane wsparcia). Powiedziałbym, że pozycjonowanie na ewentualne long term Lki rozstrzygnie sesja poweekendowa (19.12). Zapasy mają się dobrze, w Europie wynoszą 89,4% (+14.2%) pojemności, co daje najlepszy wynik na obecny miesiąc od 5 lat. Optymistyczną wiadomością dla shortujących jest również fakt, że na przestrzeni lat grudnie były dość spadkowe. To nie jest porada inwestycyjna, a moje luźne spostrzeżenia na podstawie danych i pogody.

#natgas #gielda
  • 9
  • 2
@snezw: W dużym skrócie - na otwarcie FreePortu. Więcej ludzi = kompletowanie personelu i tym większe prawdopodobieństwo na otwarcie go na czas. Sam tego nie traktuję na poważnie. Ktoś sobie prowadzi Excela i robi takie raporty. No i co? A no gówno. A jaki to ma wpływ na rzeczywiste otwarcie przewidziane na marzec? Żadne, bo byle pierdnięcie i może znowu być obsuwa, a personelu na przykład będzie coraz więcej. Po mojemu
@Brasco: Tydzień temu obstwiałem wzrosty i trochę mną wstrząsnął zjazd poniedziałkowy. Przetrzymałem i właśnie zamknąłem część pozycji z dobrym zyskiem. Może być domknięcie luki i i potem na północ. W USA mocne ochłodzenie jest przewidywane w perspektywie 2 tygodni + w zeszłym tygodniu mignęła mi informacja że Kanada może mieć niedobory gazy i będzie chciała zwiększyć import.