Wpis z mikrobloga

@Foxlifejenkins: To zależy też od wielkości czajnika. Im większy tym więcej i dłużej może para przechodzić. Chyba najgłośniejsze są z drobną okrągłą dziurką, zwykle takie czajniki są na "przycisk"/dźwignię i mają drobną przestrzeń/komorę za dziurką.
Te cichsze czajniki mają plastikowy tłumik, gdzie dziurka jest podłużna i komora działa jak tłumik bo ma jeszcze szerszy i wyższy otwór i rozprasza dźwięk/ujście pary.
@Foxlifejenkins: Albo dziadek niech ustawia budzik mechaniczny jak do gotowania jajek lub na telefonie i na kuchence na pokrętle zaznaczyć linię by było wiadomo, że czas się będzie zgadzać jeśli wleje taką samą ilość wody. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Trewor: Na telefonie xd Dziadek to jak mu przypadkowo starą nokie zablokuję to leci do mnie co robić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety takie eksperymenty mogą się nie sprawdzić w przypadku mojego dziadka. Dlatego szukałem klasycznego czajnika z innym gwizdkiem. Nie wiem, z jakimiś ultradźwiękami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Słyszałem kiedyś, ze stare osoby zaczynają słyszeć inne częstotliwości dźwięków, a inne przestają i