Wpis z mikrobloga

Wykopki, TVPiS zarzuciło wam na twitterze propagandową wersję konferencji. Na twitterze jest wersja trwająca 2 i pół minuty. Obejrzałem całą konferencję trwającą prawie 10 minut i już piszę o co biega.

Wersja propagandowa
Od 2:04 (bo pełny kontekst) Pan Pułkownik mówi (2:41): "Propozycja odbycia ćwiczenia rezerwy. Osoba, która się zdecyduje będzie kierowana na takie ćwiczenie i to ćwiczenie będzie trwało 2 dni. I co do zasady będziemy chcieli, aby to ćwiczenie było realizowane w weekendy, czyli mówimy tu o sobocie, niedzieli"

Później mówi o 2 dniach szkolenia i cyk przydział mobilizacyjny i pasywna rezerwa.

Później mówi, że kategorie można zmienić jak dostaniecie bilet. Chociaż nikt nie gwarantuje, że z A nie dostaniecie czasem B i na to samo wyjdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

UWAGA! Teraz najważniejsze!
7:50 do 8:13
Typ z TVN24 mówi, że pułkownik cały czas mówi o PROPOZYCJI i czy jest możliwość odmowy bez podania przyczyny TEJ PROPOZYCJI CZY TO JEST NAKAZ. Pułkownik najpierw się zaciął, także niewygodne pytanie było ( ͡° ͜ʖ ͡°) i mówi, że jeśli SKŁADAMY ODMOWĘ, to MUSI TO BYĆ UZASADNIONE. Czy to zdrowiem czy pracą czy czymś innym.

Najpierw mówił, że to PROPOZYCJA i to było na twitterze, a na końcu konferencji powiedział, że ODMOWA musi być uzasadniona, tego nie było na twitterze TVPiS.

Czyli to nie jest propozycja, tylko nakaz z możliwością ułaskawienia.

Także TVPiS porobił wykopków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tu jest link do pełnej konferencji i stąd minuty brałem

https://www.polsatnews.pl/wideo/wojsko-200-tys-rezerwistow-dostanie-wezwanie-na-cwiczenia-w-2023-r_6812091/

#tvpis #wolski #obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Keriks_: ok, uzasadniam odmowę - nie chce mi się. Na jakiej podstawie i kto teraz ma ocenić, że moja odmowa się liczy? Dlaczego w ogóle w tej perspektywie miała by się liczyć? Chcieli uzasadnienia, uzasadniam, niech sobie zanotują i odchodzę.
  • Odpowiedz