Wpis z mikrobloga

Mirki, mam lamerskie pytanie, bo to mój pierwszy automat i nie wiem, czy coś zrąbałem albo gdzie leży problem. Mianowicie mam CERTINA DS ACTION jak na zdjęciu i nie za bardzo ogarniam ustawianie daty. Po przekręceniu koronki w pozycję 1 jak w instrukcji, mogę ustawić dzień tygodnia oraz nr dnia miesiąca i wszystko jest OK. Problem w tym, że data zmienia się o 12 w południe, zamiast o północy i za cholerę nie wiem gdzie tkwi problem. Symbol dnia tygodnia podczas ustawiania pojawia się dwukrotnie (jest MON/MON/TUE/TUE/WED/WED itd) więc myślałem, że wybór jednej lub drugiej opcji załatwi temat, ale myliłem się.
Miał ktoś podobny problem?

Zegarek nowy, noszony od tygodnia.
#zegarki #certina
Pawelooo - Mirki, mam lamerskie pytanie, bo to mój pierwszy automat i nie wiem, czy c...

źródło: comment_1670597674mLW1d3VRhIrWPV8tPLmHjv.jpg

Pobierz
  • 5
@mr03: @Pawelooo: Dobrze mówi, te zegarki zmieniają datę raz na 24h (2 obroty) domyślnie powinny to robić w nocy ale nijak nie wiedzą kiedy jest noc ( ͡° ͜ʖ ͡°) musisz poprostu obrócić wskazuje godzinową o 12h i będzie git. To że przeskakuje 2x to normalne, na kole daty (to co przeskakuje pod tarczą) najczęściej jest data w wersji angielskiej a druga do wyboru (arabska, hiszpańska