Wpis z mikrobloga

Czytałem o tych powołaniach. Z artykułów wynika ,że powołania dostaną tylko ludzie z konkretnymi zawodami takimi jak : lekarz, pielęgniarz , spawacz, kucharz , informatycy, kierowcy ciężarówek , absolwenci niektórych kierunków na politechnice. Czyli jak ktoś jest jakimś prawnikiem ,ekonomistą czy nauczycielem czyli cokolwiek nie związane z jakimiś kierunkami technicznymi to powołania nie powinien dostać.

#wojsko #obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 7
@Sibu: @pie3aq:

Tutaj wklejam cytat z artykułu z interii. We wszystkich artykułach na wszystkich stronach piszą to samo:

" W 2023 roku powołania będą dotyczyły głównie osób, którym zostały nadane przydziały mobilizacyjne. Większość, która zostanie przeszkolona, to osoby, które już mają doświadczenie wojskowe. W niewielkim stopniu będziemy też sięgać po potencjał osób, które posiadają pożądane, przydatne kwalifikacje na potrzeby Sił Zbrojnych - tłumaczy w rozmowie z Interią ppłk Justyna Balik,
@mambar:

Chlopie, jakie ma znaczenie artykul na interii?

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220000655/T/D20220655L.pdf

Na ćwiczenia wojskowe żołnierzy PR nie powołuje się osób, które są wyłączone od obowiązku pełnienia służby
wojskowej w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny lub:
1) prowadzą własną kampanię wyborczą w przypadku kandydowania do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Senatu Rzeczy-
pospolitej Polskiej, Parlamentu Europejskiego lub organów samorządu terytorialnego – w czasie jej trwania;
2) zostały wybrane na posła, w tym do Parlamentu
To też weterynarze, bo mamy w wojsku konie i psy, a jednak szkolnictwo wojskowe nie obejmuje szkolenia lekarzy weterynarii - dodaje.


@mambar:

Ja bym sie osobiscie wstydzil mowic o swojej nieudolnosci ale to tylko ja, plk widze nie ma z tym problemu i kawa na lawe
@mambar: W tym roku pewnie faktycznie tak będzie jak wąsaty pułkownik powiedział, bo są wybory i lepiej nie ryzykować. Ale ustawa daje im możliwość powołania każdego, wiec spokojnie zaczną dokręcać powoli śrubę za rok, aż w końcu będzie tak konkretnie dokręcona jak wór kota za czasów fali