Wpis z mikrobloga

@wigr: jasne że łączy fakty, ale zapominasz że on tylko podstawia do wyuczonych schematów słowa pasujące do tematyki pytania.

Większość naszych wypowiedzi jesy schematyczna, ale nie zauważamy tego bo my w przeciwieństwie do bota skupiamy się na zrozumieniu treści przekazu.

Bot w ogóle sra na zrozumienie komunikatu, rozkłada go sobie po chamsku zgodnie z zasadami budowy zdań których uczyliśmy się w podstawówce, wyszukuje statystycznie najlepiej dopasowany schemat odpowiedzi i podstawia do
@MilionoweMultikonto: Zgadzam się. Wyobrażam sobie jak uczniowie będą przynosić stworzone przez bota teksty na lekcję języka obcego. Z racji tego, że teksty na takie lekcje są proste a tematyka ogólna, bot się do ich tworzenia świetnie nadaje. Wyobrażam sobie nauczycieli, którzy będą mieć niezły mindfuck, gdy teksty będą napisane różnymi słowami, ale będą się w pracach różnych uczniów powtarzać wciąż te same schematy i podobieństwa w przykładach. ( ͡° ͜
@MilionoweMultikonto: no zobaczymy. Mam wątpliwości, szczególnie gdy dostanie do stworzenia wiele prac na ten sam temat to pewne schematy mogą być do wychwycenia, ale nawet w przypadku różnych - podobnych - tematów, pewne podobieństwa mogą wzbudzić wątpliwości. Być moze się mylę.
@wigr: Po co wogóle z języka obcego, chatGPT jest wstanie napisać bardzo łatwo rozprawke z polaka na 300 słów bez żadnego problemu. Testowałem podając mu jakiś losowy temat z matury i kazałem mu się odnieść do shakespeara, żadnego błędu logicznego nie zrobił a nawet wyciągnął jakiś obskurny tekst shakespeara i się do niego poprawnie odwołał.