Wpis z mikrobloga

Drodzy wąsaci janusze, skończcie to nudne już pierd*lenie o chłopcach w rurkach. Boli was to, że wasze zachlane wódą pokolenie dało sobą pomiatać jak szmaty i macie pretensje do innych, że mają swoje zdanie i nie chcą brać udziału w waszym cyrku.

Pracowałem kilkanascie lat na kopalni i naogladalem się takich ciuli jak wy na pęczki. Przełożony będzie takiemu szczał do ryja, a on bedzie gadal że deszcz pada, bo tak SIĘ robi, bo tak wypada, bo szefa to trzeba szanować (tak jak niekompetentnego nauczyciela, księdza pedofila, ojca pijaka i wyrodną matkę. Bo tak SIĘ robi, bo tak wypada...) . Zejdźcie już ze sceny pijane wujki i dajcie młodym żyć po swojemu i podejmować swoje decyzje. Wasze pokolenie PRLu nie jest dla nikogo żadnym autorytetem, zrozumcie to w końcu.

Byłem w tym waszym mitycznym wojsku na ochotnika. Gówno nie szkolenie. Wywalanie pieniędzy podatników w błoto. Wszyscy ludzie którzy mają trochę oleju w głowie i i zetknęli się z tworem zwanym MONem ma podobne zdanie.

Mnóstwo stowarzyszeń własnymi siłami organizuje lepsze szkolenia za darmo lub przysłowiową symboliczną opłatę bez marnowania ludziom czasu i oglądania zabetonowanych MONowskich łbów.

Macie pretensje do młodych, a żaden z was nie zada sobie pytania, kto wychował takie (wedlug was) zwichrowane pokolenie? Może mamy zniewiesciałych mężczyzn bo nie mieli od kogo czerpać wzorców męskości he?
Takie im stworzyliście autorytety i piękne państwo, którego nie chcą bronić. Szukacie winnych wszędzie tylko nie u siebie. Zasrane brzuchate mądrale.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #januszalfa #polska
  • 69
@Wieslaw69: boli ich fakt że pokolenie młodych mężczyzn emancypuje się i żyje tak jak chce, boli ich fakt że pokolenie młodych mężczyzn ma poczucie godności - coś czego oni nigdy nie mieli i mieć nie będą bo od zawsze byli uczeni tej hierarchiczności - dlatego jak tylko taki Janusz jeden czy drugi "awansował" w hierarchii to zamieniał się w agresora żeby się dowartościować, jakie to żałosne
Gdy czytam ich wysrywy i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wieslaw69: gdzie ten wasz protest młodych ludzi przeciwko wojsku? Piszesz w imieniu młodych ludzi sugerując się elyta wykopu idź na ulicę i sprawdź jakie będą opinie i nastroje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Wieslaw69: krótko i na temat, ja mam podobne obserwacje, choć tyczą się one generalnie poglądów na życie. Im ktoś głośniej szczeka i stęka, że nam młodym, się #!$%@? chce i nie umiemy, tym najpewniej sam, uwaga, #!$%@? umie i kurczowo trzyma się tych strzępków, którymi przekonał siebie że jest gość. Już o bólu dupy o większe perspektywy i możliwości nawet nie pisze, bo to januszom przez gardło nie przejdzie.
Może mamy zniewiesciałych mężczyzn bo nie mieli od kogo czerpać wzorców męskości he?


@Wieslaw69: na tym można rozpocząć i zakończyć.

Tak zwany paradoks starego.

Nie umiesz wiercić? Jak to nie nauczyłem, nie pyskuj!
Co tak wysoko trzymasz, źle trzymasz.
Co tak nisko trzymasz, źle trzymasz.
Co tak trzymasz, źle trzymasz.
Co to za szajs z chin kupiłeś, tata ma porządna wiertarkę z Lidla.
Myślisz, że kupiłeś wiertarkę za 1000 zł to
@Wieslaw69: Z ciekawości nie na temat: na jakiej kopalni jest aż tak źle? Pytam bo właśnie opisywane przez ciebie pokolenie było ostatnim któremu opłacało się tam pracować.

A bardziej na temat, nigdy nie ogarniałem tego ze pokolenie które według różnisz szacunków wychowało 20% lub więcej młodych ludzi którzy na dają się pod opiekę psychologa, jednocześnie ma czelność się wypowiadać na takie tematy.
@Wieslaw69 absolutnie się nie zgadzam że pieniądze wywalone w błoto i szkolenie bez sensu. Szkolenie jest konkret. Od rana do wieczora. Strzelanie. Obsługa broni. Jak chodzić po lesie. Jak obsługiwać mapę i chodzić z kompasem. Jak się uda to jak budować posterunek obserwacyjny. A szkolenia które mówisz że są za przysłowiową złotówkę albo za darmo to chyba tylko te które organizuje wojsko ;) takie szkolenia są bardzo drogie. W wojsku masz to
@Kolarzino: zauważyłem, że ludzie urodzeni w latach 80/90 to w dużej większości mieli pokolenie nieobecnych ojców, zero wychowania pomocy nauki przydatnych rzeczy, napraw malowania, nie mówię już o relacjach międzyludzkich i damsko męskich, jedyne, co potrafili przekazać to zostaw nie umiesz zostaw zepsujesz a po 20 latach jeszcze śmiać się że coś źle trzymasz albo nie tak ścianę malujesz. Chociaż to też pewnie ci bardziej szczęśliwi, ci pechowi mieli obecnego alkohollika