Wpis z mikrobloga

Jaki laptop polecacie?

Aktualnie mam Lenovo t450s - i jego wykonanie jest świetne - nic nie lata, nic nie jest luźne, wszystko eleganckie i czuć, że takie porządne. I to jest to, na czym mi tak naprawdę najbardziej zależy. Aby był naprawdę porządnie wykonany. Laptopa często przenoszę (praktycznie codziennie), więc siłą rzeczy musi być w stanie przeżyć dużo.
Kolejna sprawa - ekran. Około 14-15 cali, nie za duży, taki żeby bez problemu mieścił się do plecaka. Musi być czytelny, jasny, płynny. Mile widziana rozdzielczość 4k, ale nie jest to konieczne. Mile widziane jak najlepsze odwzorowanie barw.

Bebechy - wiadomo, im mocniejsze - tym lepsze. Miło by było aby mógł zagrać w nowsze gierki bez żadnych kompromisów. Na pewno GTA5 musi pójść na full. Fajnie by było, by gry typu Matrix (ten na UE5) chodziły płynnie. Będzie też robił za emulator gier do konsol PS2, PSX itp.

Poza tym, chciałbym go użyć do montażu filmów oraz obróbki zdjęć.

Duża ilość szybkiej pamięci ram - mile widziana. Nie wiem czy w tych czasach 16GB wystarczy czy uderzać już w 32GB.

Dysk twardy - Nie potrzebuje możliwości instalacji HDD. Samo SSD/M2 czy jakkolwiek się to teraz nazywa - wystarczy. 512GB będzie zupełnie wystarczające, choć fajnie by było mieć możliwość dołożenia DODATKOWEGO dysku.

Bateria - przy pracy "biurowej" typu przeglądanie Internetu - chciałbym żeby wytrzymał kilka godzin.

Budżet... powiedzmy od 4000 do 6000zł.

Jakieś propozycje?

#laptopy #pcmasterrace #komputery #pytanie #kiciochpyta
  • 6
@Masny699: To tak kilka słów ode mnie.
Zaczynając od początku, standardowy rozmiar lapka teraz to 15,6' w plecak na pewno wejdzie.

Bebechy: Tutaj aktualnie najkorzystniejszą opcją jest Ryzen

RAM: Standardowo w każdym lapku z takiej półki cenowej jest 16GB ale jak będziesz chciał pójść w 32GB nikt nie broni jednak wiąże się to ze słabszym CPU czy GPU a tego w lapku nie wymienisz a RAM zawsze możesz dorzucić

Dysk: W
@MarteenVaanThomm @Czapelek i @Gajwer2 Dziękuje Wam za odpowiedzi. Myślę, ze RTX3050 jednak trochę za słaby.
Tj jeżeli różnica między 16GB a 32GB była by jakaś łatwa do przełknięcia a RAM faktycznie by przez większość czasu nie był pusty - to jestem w stanie dopłacić trochę grosza. W sumie - tak jak napisałeś - RAM zawsze można dorzucić i jest to najmniejszy problem.
Napisałeś, że słabszy ekran - na papierze z tego co
@Masny699: zobacz sobie te omeny, wersje z 3070-tką zaczynają się właśnie od 6k.

Wiadomo, jak możesz to poczekaj, niedługo wychodzą lapy z next genem rtx4000, to może zamieszać na rynku. Chyba, że idziesz w AMD to pewnie można znaleźć coś taniej, ale nie miałem nigdy doczynienia z czerwonymi, więc zostawiam temat tobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)