Wpis z mikrobloga

#obowiazkowecwiczeniawojskowe
Marnotractwo kasy, że ja #!$%@?. Każdego kogo ściągniesz na te "ćwiczenia" musisz opłacić rekompensatą, a i utrzymać. Tylko po to, by stał na baczność, bo broni na oczy nikt nie zobaczy, chyba że tantale wyciągnąć z kazamatów kwatermistrza.
Zamiast #!$%@?ć hajs na ludzi, którzy mają 100 innych zobowiązań, przewalcie ten hajs na dodatkowe treningi zawodowych. Dajcie im tyle amunicji na strzelnicach by zrobić z nich terminatorów pola walki, by jeden zawodowy robił za 20-30 ruskich pijaków i nie potrzebny będzie pobór ani mobilizacja, bo wojsko ogarnie temat samo. A nie że jak 5 specjalnych wpada jednorazowo na strzelnicę to wywalają ilość ammo jaką kompania ma na pół roku. Kupcie im najlepszy sprzęt ochrony osobistej, amerykanie mają bluzy, które same z siebie zatrzymują 9mm, my wklejamy hełmy w gimpie, by nie było. Podepnijcie każdego jednego żołnierza do TOPAZ'u, tak jak amerykanie mają na kamizelkach osobiste komputery z pozycją wszystkich ich ziomków. Przeszkolcie naszych porządnie z natowskich procedur działania. Jestem ciekaw ile naszych wojskowych wie jak wygląda dokładna procedura NATO co robić kiedy wpada się w zasadzkę wroga.
Do tego mamy WOT, który jest ochotniczy, im też załatwcie lepszy sprzęt i więcej ćwiczeń, a nie #!$%@? hajsu na stanie na placu.

A na argumenty, że się boję 30 dni marnowania czasu, odpowiadam, że mam D, więc mnie to omija, ale widzę jakim burdelem jest to powoływanie. Jak komuś nie przeszkadza to się zamieńcie z kimś komu przeszkadza, bo ja np. nie wyobrażam sobie, by ktoś zostawił np. żonę z małym dzieckiem samą, albo mieszka sam i ma zwierzęta i nie ma co z nimi zrobić, albo prowadzi firmę solo i mu #!$%@?ą całą firmę. Tylko po to, by STAŁ NA PLACU, #!$%@? ROBIŁ I MARNOWAŁ PIENIĄDZE Z PODATKÓW. Zamiast przewalić je na zawodowych.