Wpis z mikrobloga

a to nie jest egzekwowanie bezprawnych kowidowych zamordyzmów strasząc uzbrojonymi żołnierzami?


@EagleOfFreedom: ja nie wiem co to jest, bo nie ja wstawiałem to zdjęcie. Natomiast nie wygląda to jak chodzenie po ulicach miast i pilnowanie, żeby ludzie mieli założone maseczki. Więc teza o broni długiej trochę naciągana, moim zdaniem.
to jest zdjęcie z artykułu z marca 2020 roku


@EagleOfFreedom: W czasach wrzucania zdjęć stockowych z dupy do każdego artykułu to bym nie wyciągał wniosków, że jest to zdjęcie akurat z marca 2020r i ma związek z kontrolami okołokowidowymi.

Wojsko Polskie będzie wspólnie z policją patrolować ulice. Jeden policjant, jeden żołnierz, przede wszystkim Żandarmeria Wojskowa – oświadczył szef MON


Na zdjęciu nie ma patrolowania ulic. Tylko uj wie co.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sowiq: gdzie OP wspominał o maskach bo tego nie widzę? Wydaję mi się, że jednak swoboda poruszania się jest trochę ważniejsza niż noszenie maseczek na mordzie, a w tamtym czasie tym zajmowało się właśnie wojsko razem z policją. I na takich kontrolach drogowych byli widoczni żołnierze uzbrojeni w Beryle. Kowidowe zamordyzmy to nie były tylko maseczki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xer78: a gdzie OP wspominał o patrolowaniu ulic, napisał "egzekwowali bezprawne kowidowe zamordyzmy". Czy takim zamordyzmem nie były właśnie kontrole drogowe i sprawdzanie czy ma się odpowiedni powód do wyjazdu z miasta?
a gdzie OP wspominał o patrolowaniu ulic, napisał "egzekwowali bezprawne kowidowe zamordyzmy"


@EagleOfFreedom: Szef MON mówił o patrolowaniu ulic. Jest o tym w artykule, który podlinkowałeś.

Pamiętam 2020. Ani razu nie zostałem zatrzymany do kontroli przez żołnierzy z długą bronią. Wspólne patrole widziałem ale bez długiej broni.
@tusk: Sam pomysl obowiazkowych cwiczen obnazyl hipokryzje wielu internetowych wojownikow ktorzy nawolywali do jechania z ruskimi jednoczesnie myslac ze oczywiscie kto inny zrobi to za nich.
Wojsko głównie zabezpieczało granicę, do patroli wysyłali żandarmerię lub WOT. W przypadku WOTu nie wydawali im broni i zawsze byli w asyście policji lub żw. Z długą bronią stali głównie na granicy.


@Mozdzierz90: No właśnie mniej więcej tak to pamiętam. Na granicy nie byłem w 2020 i pewnie dlatego z długą bronią nikogo nie widziałem.