Wpis z mikrobloga

Normalnie co miesiąc zawsze dokupuje akcje w ramach #zbieramnatesle, jednak przy tych cenach akcji TSLA, oraz biorąc pod uwagę, że obecnie mam ich już 457 szt, to dokupienie dodatkowych 5 szt (za ok 4k PLN - pomimo, że w bardzo dobrej cenie), nijak zmieni perspektywy mojego portfolio.

Miesiąc temu, rollowałem już swoją opcję w dal Sep 15 2023 $758.33 na Jun 21 2024 $750 i przymierzam się do tego, by w najbliższych dniach, zgodnie z moją strategią, dalej budować pozycję, a dzięki dokładanemu budżetowi, rolować dalej by w końcu kupić docelową opcję (np JAN 17'2025 ~$400) i potem ewentualnie już tylko rolować w dal.

Obecnie przymieżam się do tego, by swoją opcję Jun 21 2024 $750 wymienić na Jun 21 2024 $416.66. W mojej ocenie, przy dobrym odbiciu makro, to już naprawdę miało by szansę na expiration in the money (jest to cena w okolicach bieżącego ATH Tesli, sprzed mniej więcej roku).

Kilka osób pisało mi mądre porady, by ograniczyć ryzyko tej opcji, robiąc z tego call'a spreada. Długo nad tym myślałem, ale nadal się na to nie chcę decydować. Mam wrażenie, że odcięcie się od potencjalnych zysków, gdyby cena naprawdę poleciała w kosmos, tylko po to by zwiększyć prawdopodobieństwo, tego, że opcja wyjdzie na plus - że taka strategia nie jest dla mnie odpowiednia.

Kasa włożona w te opcje to na razie ~1,3% kwoty wartości mojej całej pozycji w TSLA - granie ostrożnie opcjami prawie nic mi tutaj nie zmieni w kontekście całości. Jednocześnie, mam wrażenie, że takie warunki na call opcje długo mogą się na Tesli nie powtórzyć, więc dochodzę do wniosku, że wolę stracić 100% kasy zainwestowanej w te opcje, niż jakby miałby mnie ominąć rajd w górę, podczas gdy ja nie miał biletu na tę jazdę w pierwszym rzędzie.

Założenia nadal takie: budżet na całą imprezę w opcjami to około 20k PLN, gdzie co miesiąc dokładam i roluję.


#opcje #gielda #tsla #januszeinwestowania
anonimowy_programista - Normalnie co miesiąc zawsze dokupuje akcje w ramach #zbieramn...

źródło: comment_1670418400IENTQKcQG2OlkcOm4pr9q5.jpg

Pobierz
  • 2
@KrowkaAtomowka: przypomnę tylko, że wbrew nazwie lit nie jest dominującym składnikiem baterii linowo jonowych. Są różne szasunki, ale zwykle nie jest go więcej niż 5-10%.

Generalnie branża producentów baterii i firm wydobywających materiały potrzebne do ich produkcji - to na pewno firmy, które będą się rozwijały w najbliższych latach. Czy to dobra inwestycja? Za mało wiem o tych spółkach.

Natomiast, jeżeli miałbym zacząć przyglądać się tematowi bliżej, to na pewno analizowałbym