Wpis z mikrobloga

Komuś się chyba wakacje kredytowe kończą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie 98metrów mieszkania w cenie 7800? Nie! do tego jeszcze doliczcie jedynie 1200 czynszu - bo jak wiemy mieszkania pić nie muszą i jeść nie wołają. Miał być dochód pasywny, a wygląda na to, że będzie aktywny koszt. Szkoda.
#nieruchomosci #heheszki #wynajem #kredythipoteczny
Pobierz BurzaGrzybStrusJaja - Komuś się chyba wakacje kredytowe kończą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie 9...
źródło: comment_1670409338AXngfOrX9xrGRmjWOmbTJm.jpg
  • 41
@duzeelobenc:

przecież na tym polega inwestycja, w krypto, w mieszkanie czy na giełdzie. Nigdy nie możesz być pewny, ze zarobisz. Typowe polactwo z Ciebie wychodzi, bo komuś się noga podwinęła.


Z Ciebie wychodzi typowa nieznajomość tematu
Oczekiwanie "że ktoś da więcej" to typowe dla inwestycji w: złoto, kryptowaluty czy nieruchy właśnie. Wszystkie te 'inwestycje' nie produkują żadnych dóbr. Nie mogą się rozwijać. Nie masz kwartalnych spotkań gdzie prezes przychodzi na spowiedź
@BurzaGrzybStrusJaja: przecież inwestując na giełdzie w jakieś korporacje tez nie masz pewności czy się dana firma rozwinie i czy dowiezie obiecane cele, inwestycje zawsze są obarczone jakimś ryzykiem. Tak samo jak nieruchomości, aktualnie jest kryzys to i nieruchomości obrywają, a Ty się z tego cieszysz. Ja nie mówię, ze to dobre czy nie a jedynie podkreślam fakt, ze cieszy Cie to, ze komuś podwinęła się noga bo podjął ryzyko inwestycji. Ta
@duzeelobenc: nie wiem ile razy mam Ci tłumaczyć, że to nie jest to samo. Jak moje akcje zaczęły spadać to ja je dokupiłem - bo wiem czemu wkładałem w nie pieniądze, widzę sprawozdanie finansowe i mając te dane jestem w stanie podjąć lepsza decyzje. Jeśli moja nieruchomość traci na wartości, to nie mam tej pewności swoich decyzji bo były one kierowane wyłącznie wykresem, tym, że "rośnie i zawsze będzie rosło".

Z
Jak moje akcje zaczęły spadać to ja je dokupiłem - bo wiem czemu wkładałem w nie pieniądze, widzę sprawozdanie finansowe i mając te dane jestem w stanie podjąć lepsza decyzje. Jeśli moja nieruchomość traci na wartości, to nie mam tej pewności swoich decyzji bo były one kierowane wyłącznie wykresem, tym, że "rośnie i zawsze będzie rosło".


@BurzaGrzybStrusJaja no to w twoim przypadku nie jest to to samo, bo akcje kupowałeś po jakimś
@BurzaGrzybStrusJaja: No przecież. A są też tacy, którzy wzieli kredyt w 2020 i im 80k do spłaty zostało ;) Inwestować to trzeba umić, synek. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy obecnej inflacji i stopach procentowych nieposiadanie kredytu to strata.