Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was ma te buty? Szukam takich, w których nie będę się bał wyjść na 10-kilometrowy spacer do lasu przy -20 stopniach.

Ogólnie mam już dość zapewnień producentów jakich to ciepłych butów zimowych nie robią z jakimiś goretexami i innymi powłokami ultra shield i opatentowanej kevlarowej wełny szklanej z gumy, gwarantującymi oddychanie i ocieplanie, a potem palce mi zamarzają poniżej -10 stopni, dlatego postanowiłem rozejrzeć się po producentach, którzy specjalizują się w robieniu normalnych ocieplanych butów bez p***nia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tutaj producent deklaruje komfort cieplny przy -30 stopniach (w co oczywiście nie wierzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)), ale jak będzie komfortowo do -20 stopni to będę szczęśliwy.


#buty #butyzimowe #trekking #modameska #zima #spacer
  • 5
@Kaloryfere: U mnie to też rodzinne z tym że z całej rodziny mam tylko ja :-) Masz niskie ciśnienie/słabe krążenie itp.
Z butów na ciężką zimę w takich przypadkach działa gruba podeszwa z PU plus goretex, przy czym podeszwa PU po paru latach się rozpada a goretex jest drogi ale działa lepiej niż jego tańsze odpowiedniki. Skarpetki też maja znaczenie
Jest taka marka butów dla myśliwych i wędkarzy: Meindl, tam coś
@jonek_chlop_ze_wsi: Dzięki za pro tip. Wezmę pod uwagę, natomiast fajnie byłoby gdybym nie bał się wejść w wyższy śnieg, taki się zdarza w lasach.

@Man_of_Gx: Bywa tak, że w nocy tętno mi spada poniżej 45 ( ͡° ͜ʖ ͡°) 50-60 spoczynkowe to u mnie norma (nie jestem sportowcem). Skarpety nie wiem jakie kupić w sumie. Kiedyś kupiłem Heat Holders, ale i tak szału nie było. Wezmę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kaloryfere: może skarpety inne? Może stopa ci się poci, nie oddycha i dlatego zimno? Może skarpetki zbyt obcisłe i utrudniają krążenie w stopach. Ja tak miałem w skarpetach do "spania" w hamaku. Niby ciepłe, narciarskie, "grube" a palce marzły. Zmieniłem na jakieś tanie wełniane 60% i komfircik nawet w zimę.
Co do butów to w trakcie marszu też Ci marzną stopy?
Może rzeczywiście zacząć od wkładki termicznej i obuwia nie za