Wpis z mikrobloga

Przedmiotem dyskusji na dzisiejszy dzień jest kwestia obowiązkowych ćwiczeń wojskowych w naszym kraju. Jest to temat, który wzbudza wiele emocji i kontrowersji, dlatego też postanowiłem podzielić się z Wami swoimi przemyśleniami na ten temat.

Z jednej strony, obowiązkowe ćwiczenia wojskowe są ważne dla bezpieczeństwa naszego kraju. Dzięki nim, młodzi ludzie uczą się jak walczyć i bronić naszej ojczyzny. To także okazja do tego, by sprawdzić swoje umiejętności i zdolności w trudnych warunkach.

Z drugiej strony, wiele osób uważa, że obowiązkowe ćwiczenia wojskowe są przestarzałe i niepotrzebne. W dzisiejszych czasach, gdy nasze państwo jest członkiem NATO i Unii Europejskiej, a także posiada rozwiniętą armię zawodową, nie ma potrzeby, by każdy obywatel musiał brać udział w ćwiczeniach wojskowych.

Co więcej, obowiązkowe ćwiczenia wojskowe mogą być szkodliwe dla zdrowia młodych ludzi. Niektórzy z nich mogą mieć kontuzje lub doznać innych urazów podczas ćwiczeń. Poza tym, są one często kosztowne dla budżetu państwa i mogą odciągać młodych ludzi od nauki lub pracy.

W związku z tym, myślę, że warto rozważyć zniesienie obowiązkowych ćwiczeń wojskowych lub przynajmniej zmianę ich formy. Może warto zastanowić się nad stworzeniem programu dobrowolnych ćwiczeń wojskowych, w którym młodzi ludzie, którzy chcą, mogliby uczestniczyć w swoim wolnym czasie.

To tylko moje przemyślenia, ale jestem ciekawy, jakie są Wasze opinie na ten temat. Czy uważacie, że obowiązkowe ćwiczenia wojskowe są potrzebne w naszym kraju? A może uważacie, że powinny zostać zniesione lub zmienione? Dajcie znać w komentarzach i zapraszam do dyskusji.
#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 3
@Morritz: mogą być ćwiczenia jeśli będą przeprowadzone w sensowny sposób, wg jasno określonego planu i z możliwością wybrania terminu. Oczywiście ze skupieniem się na ważnych rzeczach jak np obsługa broni, strzelania, a nie skoszarowania na 30 dni jak bydło w klatce bez możliwości wyjścia by sobie urządzać codzienne lekcje wf-u bo budowanie kondycji w takim momencie nie ma najmniejszego sensu, skoro i tak ją później trafi jeśli ktoś nie będzie regularnie
@Morritz: Krótko i na temat. Jestem przeciwnikiem ZSW, ale jak najbardziej popieram cykliczne ćwiczenia, ale nie koniecznie w tym formacie. Według mnie udział powinni brać wszyscy obywatele, zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jak wyżej napisał @60groszyzawpis: powinna być możliwość wyboru jak najdogonniejszego terminu do odbycia ćwiczeń. Nauka tylko podstawowych rzeczy, które najbarsziej nam się przydadzą w razie W, więc uczenie się maszerowania i latanie po lesie odpada, a co za