Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery

Heja, posiadam płytę główną gigabyte B550 Gaming X V2, planuje kupić jakieś nowe chłodzenie na procka. I mam tutaj problem, nie wiem jakie kupić z RGB i gdzie podłączyć ten kabel RGB, w jaki slot. Jest ich kilka i nie wiem jaki jest prawidłowy. Mam tutaj schemat i nie wiem. Tak samo planuje dodać dwa wentylatory i po prostu podłączyć je do sys_fan? Kabel będzie dość długi? Dzięki za pomoc.
Pawcioyyy - #pcmasterrace #komputery 

Heja, posiadam płytę główną gigabyte B550 Gami...

źródło: comment_1670342048cPgyVhZmVjTR9iWMePyFkS.jpg

Pobierz
  • 46
@Pawcioyyy: w prawym, górnym rogu masz wejścia opisane jako DLED2 oraz LEDC2, tutaj możesz podłączyć oświetlenie chłodzenia CPU. Jeśli kupisz RGB (4 pin), to podłączasz pod LEDC2, jeśli kupisz ARGB (3 pin) to podłączasz pod DLED2.
@Pawcioyyy: Możesz pod sysfan, możesz też kupić kontroler obrotów, czyli taki rozgałęźnik do wentylatorów. No, chyba że po taniości to jakiś hub 4pinowy, sam korzystam i jest spoko. Obroty kontroluje w biosie.
@Pawcioyyy: obok socketu CPU masz też wejście opisane jako LEDCPU, tutaj możesz podpiąć oświetlenie chłodzenia procka o ile kupisz RGB (4 pin). Oświetlenia ARGB (3 pin) nie podłączysz pod to wejście.

Wentylatory obudowy podłączasz pod dowolnie wybrane SYS
FAN, masz ich trzy. Każdy wentyl możesz podłączyć pod osobne wejście, możesz skorzystać z rozgałęziacza (osobno kupowanego) i podłączyć się pod jedno wejście dwoma/trzema wentylatorami, możesz też kupić wentyle, które łączy się
  • 0
@methhod A jak ogólnie to wygląda, jeżeli włożę te dwa wentylatory, to każdy będzie miał po dwa kabelki, jeden do sys fan a drugi do ledd1 lub ledc1 w zależności czy kupię RGB czy argb?
@Pawcioyyy: wentylatory z oświetleniem zazwyczaj mają po dwa kabelki.

Pamiętaj, że RGB nie podłączysz do ARGB i vice versa, przejściówki też w zasadzie nie istnieją. Wybierz mądrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)