Wpis z mikrobloga

@matluck: znieczulica jak znieczulica. Nie Twoja sprawa, od tego są odpowiednie służby. Nie wiesz czy gość nie jest przypadkiem antysystemowym wywrotowcem, na którym państwo właśnie wykonało słuszny wyrok i czy Ci social credit nie spadnie za udzielenie mu pomocy. Państwo wie lepiej, nie #!$%@? się, bo oberwiesz.
  • Odpowiedz
@matluck: Mam gdzieś jakie są tego przyczyny ale skutek jest taki, że chińskie społeczeństwo to jedna wielka znieczulica, hedonizm i nastawienie wyłącznie na zysk. Trzymam kciuki za Amerykanów, niech ich dojadą po same kule
  • Odpowiedz
jest chiciaż jeden taki przypadek w Chinach który skończył się odszkodowaniem, czy nawet sprawa w sądzie? Serio pytam bo już widzę kolejny raz ten argument. A przyczyną może być zupełnie inna kultura/cywilizacja.


@nO-C34: https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/chiny-celowe-zabojstwa-drogowe-51757.html Chińczycy już wolą zabić potraconego potrącając go ponownie, aby nie płacić mu odszkodowania.

W komentarzach przywoływany został również przypadek sprzed kilku lat z miasta Nanjing, gdy pewien dobry Samarytanin zauważył na ulicy kobietę, która uległa wypadkowi
  • Odpowiedz
@matluck: już wiele lat temu słyszałem i Czytałem o tym że w Chinach ludzie sobie nie pomagają i mają wywalone jeśli ktoś sobie coś zrobi na ulicy. Widzę że nic z tej kwestii się nie zmieniło. Czy jest to spowodowanie obawami przed odszkodowaniem czy po prostu zwykłą znieczuliczną nie ma znaczenia Liczy się to że tam nikt ci nie pomoże.
  • Odpowiedz