Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego #nieruchomosci w #katowice są takie tanie w porównaniu do innych dużych miast typu Kraków? Szukam czegoś do 35-40m (singiel) i widze że w kato mieszkania w blokach z wielkiej płyty można znaleźć już za 6-7k/m2 w miare senwonym stanie technicznym, a nie do generalnego remontu. I to nie mówię o totalnych obrzeżach, a w obszarze 5km od centrum. Jest tam coś takiego o czym nie wiem, że one są takie tanie? Myślę aby coś tam kupić, bo aktualnie płacę 2500 za wynajem, więc ciężko mi odłożyć ogromną ilosć pieniędzy na wkład na mieszkanie w krakowie za 13k/m2. Smog widzę że podobny, korki w kato mniejsze, mieszkania tańsze, ja i tak pracuje zdalnie, a w razie czego to w katowicach rynek IT nie wydaje się być zły.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638e58415adff1f3a51a3a13
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 36
@AnonimoweMirkoWyznania: smog tez mniejszy. Bez porownania do krk.
Czemu mieszkania sa tanie? Z powodu gorszych warunkow finansowych w tym regionie. Ludzie ida za praca. Dopiero teraz Katowice zaczely inwestowac w firmy zagraniczne, sciagac ich do siebie. Jeszcze oferta kulturalna jest troche w tyle, ale sie rozwija. Tylko, ze jak juz sie rozwinie i sciagnie ludzi to mieszkania przestana byc tanie :D
@paul772:

Ale generalnie zmienia się wszystko na plus


będziesz świadkiem dużych przemian które regularnie tutaj zachodzą

Jak w całej Polsce - różnica taka że nie startujesz z poziomu upadłego kombinatu na skalę województwa

Jest to miejsce z potencjałem przez dobre położenie i dużą liczbe ludzi w aglomeracji

Potencjałem na co? Co najwyżej żeby jeden przemysł zastąpić innym. W najlepszym wypadku region skończy jak zagłębie Ruhry z atrakcjami jak #!$%@? DTŚ pełna
sa tanie bo np. Dzis kroimy powietrze łopatami.


@Tonari_Totoro: Czyli tak samo jak w Krakowie, który jest dużo droższy. Dopóki w Polsce nie zaczną obowiązywać w pełni uchwały antysmogowe (na razie tam gdzie są uchwalone to obowiązują okresy przejściowe) to argument o jakości powietrza można wyrzucić na śmietnik, bo nawet w Trójmieście gdzie non-stop wieje, czy na słynnych Mazurach zimą #!$%@? dymem i nic się z tym nie da zrobić (w
jedyne czego właśnie się obawiam to patologi.


@AnonimoweMirkoWyznania: to już chyba tylko zależy od dzielnicy - okolice Granicznej i Sowińskiego to same dziadki i młode małżeństwa, mieszkam tu od 10 lat i nie spotkała mnie żadna sytuacja z patusami, a w ostatnich latach nawet ich nie widuję (wiadomo, pijaczki niegroźne czasami gdzieś człapią nocą, ale nie robią burd). Muchowiec/Paderewa to idealne miejsce do zamieszkania - masz wszystko w zasięgu nóg, blisko
6Frustrat9: Z perspektywy osoby, która 2 lata temu przeprowadziła się z Krakowa do Katowic (w tych okolicach się wychowałem, ale poźniej wyjechałem na studia do Krakowa ca. 10 lat temu), to mnie wcale nie dziwi. Narzekałem na powietrze w Krakowie, w Katowicach dużo gorsze, narzekałem na korki w Krakowie, w Katowicach dużo gorsze (nie wspominając już o kulturze jazdy kierowców, w Krakowie kultura, jazda na suwak to normalka, tutaj ludzie tego
6Frustrat9: Z perspektywy osoby, która 2 lata temu przeprowadziła się z Krakowa do Katowic (w tych okolicach się wychowałem, ale poźniej wyjechałem na studia do Krakowa ca. 10 lat temu), to mnie wcale nie dziwi. Narzekałem na powietrze w Krakowie, w Katowicach dużo gorsze, narzekałem na korki w Krakowie, w Katowicach dużo gorsze (nie wspominając już o kulturze jazdy kierowców, w Krakowie kultura, jazda na suwak to normalka, tutaj ludzie tego
SzklanaDziewczyna: @monyprintergobrrrr
Ja mieszkałem kilka miesiąc w Katowicach, nie było jakoś źle, dlatego wlasnie pytam czemu mieszkania są takie tanie. Aktualnie mieszkam w Krakowie i mniej mi się podoba. Ogromne korki, wieczne problemy z parkingiem. Do tego nie zarabiam na tyle dużo żeby ot tak kupić sobie kawalerkę za 600k w Krakowie. A co do tego że docelowo mieszkać w Katowicach nie chce, to chyba normalne. Jak już się kiedyś dorobię
SpienionaWybranka: Jest kilka powodów dlaczego w Katowicach jest taniej:

-wokół Katowic jest dużo mniejszych powiatowych miejscowości, z których łatwo dojechać do Katowic, ładnie to widać na mapie Google gdzie inne wojewódzkie miasta to zabudowany okrąg z wychodzącymi odnózami, a Katowice i okolice to siatka miejscowości czyli tak zwana konurbacja - chyba nie ma innej w Polsce. Generalnie chodzi o to, że nie trzeba kupować mieszkania w centrum miasta bo w 20-40
Jak w całej Polsce - różnica taka że nie startujesz z poziomu upadłego kombinatu na skalę województwa


@monyprintergobrrrr: co? Każde miasto w polsce było upadłe w ktorym nic nie było w chwili wejścia wolnego rynku. Mowisz jakby w takiej warszawie te wszystkie wiezowce juz były ppdcxas transformacji xD

Potencjałem na co? Co najwyżej żeby jeden przemysł zastąpić innym. W najlepszym wypadku region skończy jak zagłębie Ruhry z atrakcjami jak #!$%@? DTŚ