Wpis z mikrobloga

Jak się wyzbyć chęci zjedzenia czegoś w momencie kiedy się nie jest głodnym? To jest mój odwieczny problem.


@sylwke3100: Odpowiedź na to pytanie może być trudna, ponieważ każdy ma inne powody, dla których chce jeść w momencie, kiedy nie jest głodnym. Niektóre z najczęstszych przyczyn to: stres, samotność, nuda, emocje oraz niezdrowa dieta.

Jeśli chcesz się wyzbyć tej chęci, pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie przyczyny, dla której chcesz jeść w takich momentach.
  • Odpowiedz
@sylwke3100: a bierzesz jakieś multi witaminy? Może jednak jesteś na "pozornym" głodzie, bo jesz monotonnie (masz tzw. ubogą dietę) i nie dostarczasz organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje.

Im więcej typów warzyw i owoców, czy w ogóle im więcej rodzajów pożywienia jesz, tym większa szansa, że zaspokoisz niedobory.
  • Odpowiedz
@sylwke3100: dobrze jest też jeść świadomie, tj. powoli, ciesząc się smakiem i zapachem i jeść rzeczy mało przetworzone, bo wytrenuje to w tobie intuicję/wyczucie względem zapachów/smaków/sugestii i twój organizm będzie ci "nostalgicznie" podpowiadać, czego mu potrzeba.

Ja np. idę teraz zjeść banana.
  • Odpowiedz
@sylwke3100: Też miałem taki problem (a właściwie wciąż mam, ale dużo mniejszy), że jem, nawet niekoniecznie z nudy, po prostu jem, bo lubię (a jedząc posiłki mam tendencję do sporego przejadania się). Poradziłem sobie z nim chyba dość drastycznie, czyli po prostu wyznaczając sobie max kalorii, jaki mogę danego dnia zjeść i z wyprzedzeniem planując posiłki (nie ich pory), a reszta to już tylko silna wola, by nie jeść nic więcej.
  • Odpowiedz