Wpis z mikrobloga

siema jakiego steamdecka polecacie kupić? szczerze mysallem nad 256gb, ale nie wiem czy widzi mi się dopłacać 600zl za jakieś śmieszne 192 gb więcej xD kupować 64gb i wymieniać dysk? czy może lepiej po prostu jakaś kartę sd 512gb sobie dokupić? nie ma zbytniej różnicy w grze na karcie sd, a dyskiem? czy potencjalna wymiana dysku jest trudna? czy po prostu dopłacić te kasę na 256 albo w ogóle zaszaleć i wziąć 512gb xD #steamdeck
  • 16
@Rovexx: W zależności co zamierzasz grać. Ja kupiłem steam decka 64gb i spokojnie ogarniał z kartą starsze gry. Ale wymieniłem dysk na 512gb i nowsze tytuły się mieszczą i działają dobrze. Wymiana dysku jest stosunkowo łatwa, nawet jeśli nie miałeś kontaktu z elektroniką, to z poradnikiem na YT nie powinno być problemu. Instalacja steam os jest banalnie prosta. Moim zdaniem nie ma sensu płacić za 256
Wymiana dysku jest stosunkowo łatwa, nawet jeśli nie miałeś kontaktu z elektroniką, to z poradnikiem na YT nie powinno być problemu. Instalacja steam os jest banalnie prosta


@TheAryX: Też zależy od egzemplarzu. Mi proces wymiany pamięci zajął 15/20 min. Zaś na instalację SteamOS musialem czekać około 3 czy 4 godzin
@profeskasz: @TheAryX: i jak po kilku miesiacach od wymiany? byly jakies odczuwalne uniedogodnienia związane z tą wymianą? czy wszystko normalnie śmiga? jakbyscie mogli jeszcze raz zadecydowac to znow byscie wymienili czy doplacicli do wiekszej pojemnosci?
@Rovexx: zostawiłem steam decka podczas instalacji na kilka godzin. Przy końcu miałem blackscreena, który pokazywał się nieskończoność. Rozwiązanie okazało się bardzo proste, bo wystarczyło przytrzymać przycisk zasilania na kilka sekund xD