Wpis z mikrobloga

Osoby, które wierzą, powielają i powielały fejki o powrocie obowiązkowej służby czy obowiązkowych ćwiczeniach dla wszystkich, powinny mieć odebrano prawo do głosu w wyborach.

Co roku odbywają sie te ćwiczenia, dopiero przez pandemię to zastopowano, a jak znowu ruszylo, to ograniczone jednostki już się spłakaly, wymyślając swoje jakies urojenia xD Dlaczego tak w 2015 czy 2018 tak nie płakaliście?

I wy się potem dziwice, że tyle osób na taki pis głosuje. Niesamowite ile intelektualnych miernot żyje w naszym kraju

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #bekazpodludzi
  • 41
@technojezus: Napisałem to tylko raz i stwierdziłem, że nie ma sensu - powołania były cały czas.

Poza tym, przez cały weekend to ja tu widziałem same wpisy jak to wykopki się spłakały, a samego płaczu było niewiele ;P
@MasterOf8: ci co nie maja nic wspólnego z wojskiem, to ważne grupy podczas konfliktu. Co jakiś czas lekarze czy jakieś inne grupy mają także szkolenia wojskowe, mimo ze nic nie mają czy nie mieli wspólnego z wojskiem.

Nie wiem co tutaj jest dziwnego, w tym co ten chłop mowi.
@JanSebastianCadillac: Ja poza jedynym wyjątkiem wykopka nie słyszałem ani nie przeczytałem w internecie o kimkolwiek, kto bez wcześniejszej styczności z wojskiem byłby wzięty na ćwiczenia. Poza lekarzami i innymi grupami, które i tak są brane co jakiś czas. Salon24 jeszcze temat rozdmuchał i na końcu wywiadu było, ze biorą w pierwszej kolejności ludzi ze względu na wykonywany zawód.
@JanSebastianCadillac: ale czy Ty udajesz głupiego, czy masz poważne problemy intelektualne?

Nikt ci nie powola pana informatyka czy innego wfisty, a kogoś, kto może być przydatny czasie konfliktu. Czy naprawdę trzeba tobie to tłumaczyć?

Co roku powołanie otrzymuje niewielka grupa osób spoza rezerwy o umiejętnościach ściśle istotnych dla wojska (lekarze, pielęgniarze, mechanicy, inżynierowie, etc.)
@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: przecież od zawsze powolywano lekarzy i inne ważne grupy na szkolenia, nie ośmieszaj się człowieku. Tak jak wyżej, nikt ci nie powola jakiegoś Janusza z fabryki ze srubkami, wojtka nauczyciela matematyki, czy Piotrka co sobie klepie w korpo, jak nie mial zasadniczej służby.

Lekarze i inne ważne grupy dla wojska MOGĄ być powolywane nawet bez zasadniczej służby, rozumiesz?