Wpis z mikrobloga

  • 0
@XYZ91: problemy z tkanka chrzestną, bolą kolana, biorę leki na odbudowę. Jeśli nie pomoże to dalej będę diagnozował. Nie chciałbym pogorszyć sprawy. Lekarz mówił, żeby nie obciążać narazie kolan
@Nolej: nie ma zasady że jak ćwiczysz na siłce to koniecznie musisz robić przysiady, może jakaś suwnica i inne maszyny na nogi?
W sumie to jak będziesz też czuł dyskomfort przy ćwiczeniach na nogi to na jakiś czas lepiej będzie jak nie będziesz robić tych ćwiczeń które powodują u Ciebie problemy z kolanami, bo lepiej nie wykonywać jakiś ćwiczeń niż nie ćwiczyć wcale
  • 0
@dominges08: No właśnie, nie chce się zniechęcać od początku na zasadzie: są ćwiczenia gdzie kolana mogą bolec to #!$%@?, nie ćwiczę wcale. Może zacznę bez nich i będę robił pozostałe, a zobaczymy jak będzie z kolanami
@Nolej: bardziej mi chodziło o to żebyś sobie ciała nie zajechał przez ćwiczenia które potencjalnie mogą wywołać u Ciebie kontuzję i mogą Cię wykluczyć z dalszych ćwiczeń na jakiś czas. Tak jak mówisz zacznij sobie bez tych ćwiczeń i ćwicz to co nie sprawia u Ciebie dyskomfortu w kolanach, a jak się sytuacja z nimi poprawi to wtedy spróbuj sobie je włączyć do treningu
@Nolej chondromalacja?
Mam II stopnia i częściowo usunięte łąkotki. Niedawno zacząłem chodzić na siłownię i póki co przy przysiadach daje radę, o ile nie biorę dużych ciężarów.
Robię też "wyprosty nóg na maszynie siedząc" i tak samo do zgięć i też jest okej, one chyba mało obciążają kolana więc może spróbuj