Wpis z mikrobloga

Mirki proszę o wyjaśnienie jak to jest możliwe. Dostaje email z kodem uwierzytelniającym do zalogowania na steam. Wchodzę i widzę to co na scr. Jakiś chińczyk chce się dostać do mojego konta. I tu moje pytanie. Skąd wziął moje hasło jeśli jest one losowym ciągiem znaków specialnych, liter i cyfr zapisanych na keypassie na kompie? Zmieniłem hasło i dalej się jakoś dostał. Czy to jakiś Trojan na moim kompie czy inny #!$%@?? Trochę się boję bo na tym keypassie mam też hasła do konta email.
#steam #niebezpiecznik #haker
Przemianaalkoholowaciag_dalszy - Mirki proszę o wyjaśnienie jak to jest możliwe. Dost...

źródło: comment_16702333236CvZaY3lcQiZesEshVeYJg.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Przemiana_alkoholowa_ciag_dalszy: W sumie skąd pewność że się dostał? Informację masz o próbie logowania, nie logowaniu.
Z drugiej strony, jest komunikat o tym, żebyś nie przechodził do logowania jeśli dane się nie pokrywają, czyli to Ty się zalogować chcesz i wtedy wyskakuje komunikat o tych Chinach?
Jak się zaczął ten ciąg wydarzeń, komunikat znikąd się pojawił czy coś chciałeś zrobić?
  • Odpowiedz
@Goglez: Przyszedł mi nagle z dupy email z kodem uwierzytalniajacym, pomimo tego że nawet nie byłem na kompie wtedy. W email był adres IP z którego się próbowano zalogować po naciśnięciu na niego otwiera się aplikacja mobilna i pokazuje te dane. Pamiętam że wyraźnie tam pisalo że dana osoba użyła prawidłowego loginu i hasła i to mnie najbardziej zaniepokoił. Ale mam włączone uwierzytelnienie dwu poziomowe więc potrzebował by jeszcze dostać się
  • Odpowiedz
@Przemiana_alkoholowa_ciag_dalszy: Każda pozderzana apka, crack do gry/softu, może kraść hasła lub co gorsza ciasteczka.
Nawet nie musi to być lewy soft, czasem pierwszy z góry GIMP, AudaCity, notepad++ czy inny darmowy soft to podstawione złośliwe oprogramowanie (link > https://sekurak.pl/umiescili-falszywe-reklamy-notepad-i-obs-studio-w-wyszukiwarce-google-dodatkowo-natrafilismy-na-kopalnie-zlosliwych-stron-analiza/ ). Mimo że nie jestem przeciętną "ciocią Hanią" w cyber security, to sam prawie nadziałem się na lewego "audacity", uBlock z custom listami mnie uratował... Prawidłowy adres audacity znalazłem dopiero na wikipedii.
  • Odpowiedz