Wpis z mikrobloga

@423frewq4f23 tutaj chodzi zniewiescienie A nie rurki. Rurki to taki symbol ;) ludzie nie mają ideałów. Są oportunistami i hedonistami. Dzieci obniżają poziom życia? To #!$%@? dzieci. Każą mi walczyć za Polskę? #!$%@? w Polskę. Itd. Ja rozumiem że w dobie globalizacji przywiązywanie się do państwa nie ma większego znaczenia. Ale prawie zawsze będziesz musiał za jakiś kraj walczyć. Jeżeli wolisz walczyć za Niemcy to śmiało. Masz takie prawo.
@krzywinio standard życia jest teraz najwyzszy w historii. Nigdy nie mogłeś kupić więcej mięsa niż teraz za siedzenie przy biurku. A jednak kiedyś rodziło się znacznie więcej dzieci. Uważasz że kiedyś warunki dla dzieci były lepsze? Dlatego rodziło się więcej? W sumie ten argument jest tak idiotyczny że szkoda komentować. Dlatego najbogatszy zachód ma najmniejszy wzrost demograficzny bo jest ...."biedny"? Czy ty w ogóle czytasz co piszesz? Brak dzieci to przemiany ideowe
@krzywinio standard życia jest teraz najwyzszy w historii. Nigdy nie mogłeś kupić więcej mięsa niż teraz za siedzenie przy biurku. A jednak kiedyś rodziło się znacznie więcej dzieci. Uważasz że kiedyś warunki dla dzieci były lepsze? Dlatego rodziło się więcej? W sumie ten argument jest tak idiotyc


@Simfecstio: Ludzie biedni robią dzieci bo to wręcz podnosi im standard życia. W krajach gdzie zarabiasz kilka dolarów na dzień czy na miesiąc każda
@423frewq4f23 Oj ideały w historii też były. W iii Rzeszy np. A u nas nie ma dzieci bo państwo nas oszukuje ze utrzyma nas na starosc. Jakby dzieci bezpośrednio płacili na emeryturę rodziców by było dużo więcej dzieci.
@Simfecstio:

Oj ideały w historii też były. W iii Rzeszy np

Ale ja nie napisałem że nie było, tylko że nie ma miejsca na nie w sprawie dzieci bo tu ludzie kierują się czymś innym.

Jakby dzieci bezpośrednio płacili na emeryturę rodziców by było dużo więcej dzieci.

No przecież to tylko potwierdza to co ja napisałem właśnie. Zdecyduj się. Ludzie biedni robią dzieci bo mają z tego korzyści, dla bogatych te
@423frewq4f23 jak pogroszyc? Polepszyć. Nie będziesz płacił na emeryturę albo będziesz sam oszczędzał. Wyjdzie dużo lepiej niż emerytura państwowa która jest dotowana z podatków pogarszając jakość życia ogółu. Dlatego najbogatsi często mają dużo dzieci. Idea posiadania dzieci plus emerytury. To są dwa główne czynniki. Emerytury państwowe są ogromnym złem. Ile masz dzieci taka masz emeryturę. Jak je wychowasz i ile będą zarabiać taka masz emeryturę. Same plusy. Dzieci w wieku 30 lat
. Dlatego najbogatsi często mają dużo dzieci.


@Simfecstio: Żyjemy chyba w innym świecie albo inaczej definiujemy bogatych

Dzieci w wieku 30 lat zarabiają na tyle że płacąc równowartość składki emerytalnej jesteś w stanie godnie żyć na emeryturze. I cyk. Emerytura w wieku 50 lat.


Tylko wtedy co z brakującymi stanowiskami? Np. teraz masz taką zmianę pokoleniową że rodzice to często pracownicy fizyczni jakichś potrzebnych zawodów typu budowa, ślusarze, hydraulicy a ich