Wpis z mikrobloga

Cześć. Na pewno jest tu wiele osób, które zdają sobie sprawę z nadchodzących zmian. Czy zastanawialiście się w jaki sposób można się na nie przygotować? Tak aby w jakimś stopniu ułatwić sobie,rodzinie funkcjonowanie.
#nwo #wef
  • 5
@mirmar9: edukacja. Znalezienie profesji która będzie rozwijała się także w świecie (nabycie odpowiednich umiejętności):
- gospodarki w modelu zamkniętym o skrajnie ograniczonej konsumpcji i zastąpieniu sprzedaży poprzez najem;
- świecie zdominowanym przez sztuczną inteligencję i automatyzację;
- wysokim poziomie bezronocia;
- zubożałego spoleczeństwa ktorego dochody oparte są na świadczwniach pańtwowych.

Polecam lekturę "Czwartej Rewolucji Przemyslowej" Schwaba, albo choć jej opracowanie (bo sama w sobie jest potwornie męcząca), np. Wielomskiego. Tam wprost
@mirmar9: Samo posiadanie rodziny juz jest problemem. Dosc kluczowe beda pieniadze i mozliwosc nieskrepowanego przemieszczania sie. Posiadanie rodziny powoduje, ze koszty rosna znacznie, a awaryjne przemieszczanie sie jest trudne. Tych pieniedzy, zw. na planowana i nieuchronna destabilizacje ekonomiczna, trzeba miec 2-4x wiecej niz sie potrzbuje. Wraz z potrzebami emerytalnymi oznacza to koniecznosc zarabiania tak z 10x tyle ile przecietny czlowiek w Polsce...
Konieczna jest konkretnie przemyslana strategia zarabiania pieniedzy i gospodarowania
@mirmar9: ja to #!$%@? popsrostu. zyje sobie i korzystam z zycia. wiem ze ruch, sen, dieta, usmiech i dobre slowo do drugiej osoby mi wystarcza. niezajmuje sobie glowy jak to bedzie i czy bede gotowy. liczy sie dzisiejszyc dzien.