Arsenal dzisiaj przegrał 2-4 towarzyskie spotkanie na London Colney z Watfordem. Tak wyglądała drużyna, która wystąpiła w meczu:

Hein (GK) (Graczyk GK), Cedric (Walters HT), Holding (Foran HT), Gabriel (Monlouis HT), Tierney (Sousa HT), Elneny (Lewis-Skelly HT), Lokonga (Nwaneri HT), Odegaard (Smith HT), Nelson (Butler-Oyedeji HT), Marquinhos (Sagoe Jr HT), Nketiah (Cozier-Duberry HT)

Bramki strzelili Marquinhos (28’) i Nketiah (38’), mecz przegrali w drugiej połowie piłkarze z U21 i U18 tracąc 3 bramki.

Wszyscy bali się o Thomasa Parteya, któremu ostatnio "bail out" przedłużyli do początku stycznia i od razu leci na zimowy obóz przygotowawczy Kanonierów w Dubaju, a to złe wieści płyną z mundialu. Cieszyłem się, że w sumie mało piłkarzy Arsenalu zostało powołanych i większość będzie na ławce, więc ryzyko kontuzji będzie małe, a tu nawet z tak ograniczonym czasem jaki rozegrał Gabriel Jesus przydarzył się pech. Jesus złapał uraz w pierwszej połowie, potem dograł drugą i go pogłębił. Rzekomo zmagał się z bólami w kolanie jeszcze w Londynie, być może to też powodowało ostatni spadek dyspozycji na boisku. Jak dzisiaj usłyszałem, że czeka go miesiąc przerwy w związku z problemami w kolanie to już wiedziałem, iż na tym się nie skończy i będzie potrzebna operacja. I tak też się stało, wiadomości od dziennikarzy z Brazylii powiązanych z reprezentacją mówią o operacji i co najmniej 3 miesiącach poza boiskiem, ehh. Tomiyasu też gra z jakimś urazem, a na domiar złego nie wiemy jak wygląda sytuacja z Benem Whitem, który opuścił zgrupowanie reprezentacji Anglii z powodów osobistych i już na nie wróci, plotki mówią o ciężkiej chorobie lub śmierci kogoś z jego bliskiego otoczenia. Chyba tyle jeżeli chodzi o walkę Arsenalu o tytuł, powtórka sytuacji jak z Eduardo, gdzie jego okropna kontuzja wybiła zespół z rytmu, trzeba liczyć.

Co teraz? Wiemy, że Arsenal negocjuje transfery Mudryka i Danilo z Palmeiras, który miał średni udany sezon. Wątpię by ściągnęli nowego napastnika w zimie, ale jest możliwe, że zerwą wypożyczenie będącego w dobrej formie w Reims - Baloguna. Możliwe jest też przesunięcie Martinellego do ataku, gdzie jego miejsce na skrzydle zajęliby by Smith Rowe i Mudryk.

Jutro Arsenal wyleci do Dubaju na zimowe zgrupowanie, do drużyny dołączy Smith Rowe wracający po urazie i 10 piłkarzy akademii oraz Thomas Partey, który zrezygnował z urlopu po Mistrzostwach Świata.

Do meczu z West Hamem zostały 23 dni.
#arsenal
Pobierz Pustulka - Arsenal dzisiaj przegrał 2-4 towarzyskie spotkanie na London Colney z Watf...