Wpis z mikrobloga

Mircy powoli myślę nad wymianą mojego leciwego pc(aż mi łezka w oku się kręci xD pamiętam jak się cieszyłem że na tamte czasy mam topowego pc) i7 4770k z GTX980, jakiś czas temu wyleciałem z obiegu, przestałem się interesować sprzętem komputerowym i mam pytanie, i5 12400f można kupić za około 800zl, jest to dobry wybór ? Czy lepiej dołożyć drugie tyle i kupić coś z 13 generacji?(tabelki tabelkami ale mowa o prawdziwej wydajności) Nie gram już tak nałogowo jak kiedyś, głównie weckendowo w bf 2042( jak będzie następca to w niego) itp, mam w planach sparować go z grafiką rtx 3070 lub odpowiednikiem serii 40xx grafikę kupował bym jakoś na wiosnę, z góry dzięki za pomoc
#komputery #pc #intel #nvidia
  • 6
@l3gend: to i5 jest spoko, ale 3070 (czy 3060Ti) w FHD to marnowanie potencjału. Nie potrzebujesz takiej karty do fhd, tym bardziej nadchodzących 40xx

Jak chcesz naprawdę skok grafiki, to nie tylko wymień kartę ale i monitor. Obecnie do tych kart sweetspotem jest 1440p - to robi największą różnicę jak chodzi o wrażenia z gier. Do tego jak weźmiesz np. 27" to już w ogóle

Koledze tutaj podobnie doradzałem:
https://www.wykop.pl/wpis/69208161/pcmasterrace-monitory-do-karty-3060ti-3070-bedzie-/
ale 3070 (czy 3060Ti) w FHD to marnowanie potencjału. Nie potrzebujesz takiej karty do fhd


@Atreyu: xD zapominasz chyba, że najnowsze tytuły w FHD + RT potrafią takiego RTX 3070 Ti zajechać poniżej 60 fps ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)