Wpis z mikrobloga

Mam pytanko odnośnie rekrutacji i podejścia pracodawców do czekania na pracownika, który musi jeszcze pracować przez 3 miesiące w poprzedniej firmie. Niestety mam już dość duży staż w obecnej firmie i możliwe, że nie uda mi się załatwić krótszego okresu wypowiedzenia, czyli po złożeniu papierów będę jeszcze musiał odbębnić 3 miesiące.

Opcje są dwie, albo zwolnić się i w czasie tych 3 miesięcy szukać pracy, albo chodzić na rozmowy nie składając wypowiedzenia i liczyć na to, że ktoś zgodzi się poczekać te 3 miesiące.

Większy komfort bym miał oczywiście z tą drugą opcją. Pytanie jak z waszego doświadczenia wygląda podejście pracodawców do takiego czekania, czasami się zgadzają, czy raczej olewają temat i biorą następnego w kolejce? Dodam, że raczej nie jestem jakimś uber koksem na którego ślini się każda firma IT, zwykły klepacz crud.

#programowanie #pracbaza #pytanie
  • 11
@Icouldbeyourmom: Mam odłożone środki i pewnie nie miałbym też jakiegoś ogromnego problemu znaleźć pracy w tej branży. Po prostu nie chciałbym mieć tego uczucia w głowie, że muszę koniecznie coś znaleźć, bo nie będę zarabiał.
@Murasame: czekają, ją złożyłem wypowiedzenie dopiero mając podpisaną umowę wstępną, dopiero po czterech miesiacach zacząłem - 3 miechy wypowiedzenia + kilkanaście dnicy miecha w którym złożyłem wypo
@Murasame: Zacznij szukać pracując jeszcze w starej firmie. Nic cię to nie kosztuje, a jak rekruterzy będą kręcić nosem, wtedy możesz spróbować inaczej. Dodatkowo możesz to potraktować jako ewaluacje tego jak ci idzie na rozmowach i ewentualnie, gdyby nie udało ci się znaleźć pracy, będziesz wiedział z czego się podszkolić zanim rzucisz papierami. Ważne tylko żeby nie ściemniać i o 3 miesiącach wypowiedzenia powiedzieć na pierwszej rozmowie, żeby żadna ze stron