Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem w tym jednej rzeczy. #obowiazkowecwiczeniawojskowe

Ja, osoba niebędąca żołnierzem, ale po WKU z kat. A, w tzw. rezerwie. Dostaję wezwanie na ćwiczenia, no ok wykłady z tego jak się zachować w kryzysowej sytuacji, life hacki, które uratują życie od głupiej śmierci, może coś z tego jak posługiwać się bronią.

Mija 30 dni i ktoś oczekuje, że będę składał przysięgę żołnierską? To przecież bezsens i jawna kpina z osób, które takie prawdziwe szkolenie odbyły w trakcie kilku miesięcy.

No ale nawet nie to jest najbardzuej absurdalne, dlaczego mam składać przysięgę? Tu chyba chodzi tylko o sztuczne nabicie cyferek ile osób złożyło przysięgę i to jest to mityczne zwiększenie armii.

Nie daje mi spokoju kwestia przysięgi, przecież to deklaracja przed organem państwa, taka sama jak przy zawarciu małżeństwa itd. To tak jakby ktoś nakazał pobierać się po naukach przedmałżeńskich xD

Poszedłem na ćwiczenia, ale nie zobowiązuję się do bycia żołnierzem bo mam inny plan na swoje życie. A ponoć nie można odmówić składania przysięgi. Czy ktoś z iq większym niż waga pieroga może to wyjaśnić?

#wojsko #armia #rezerwa #wku
  • 8
@gzymspiwniczny: Nie, to jest fake news ktory wykopki same stworzyly.

https://www.wykop.pl/link/6928055/comment/112840769/#comment-112840769

Do rezerwy aktywnej trafią wszyscy ci, którzy złożyli przysięgę wojskową, nie pełnią innego rodzaju służby, nie ukończyli 55 roku życia, a w przypadku osób posiadających stopień podoficerski lub oficerski – 63 roku życia i złożą deklarację, że chcą się w takiej rezerwie znaleźć

Natomiast aktywną rezerwę będą tworzyć osoby, które nie ukończyły 55 lat albo 60 lat w przypadku osób
Tu chyba chodzi tylko o sztuczne nabicie cyferek ile osób złożyło przysięgę i to jest to mityczne zwiększenie armii.


@gzymspiwniczny: Ponoć nie mogą cię przenieść do aktywnej rezerwy jeżeli nie wyrazisz takiej chęci. Jak to z tym będzie w realu to kto tam wie. Mimo wszystko warto tego przypilnować jak już ktoś pójdzie i jasno mówić, że nie chce się mieć nic wspólnego z wojskiem.
Czy ktoś z iq większym niż waga pieroga może to wyjaśnić?


@gzymspiwniczny: Śmieci z PiSu popatrzyły na sondaże i stwierdziły że teraz czas na silną husarię uraaa więc robią wszystko jak zwykle na #!$%@? pisząc ustawy na kolanie żeby PR i słupki się zgadzały a reszta im przytakuje bo wojna u sąsiadów więc nagle będziemy nadrabiać lata zaniedbań.
Ich wyborcy klaskają uszami bo WIELKA SILNA POLSKA a w głowie ciągle mają
Krs90 - > Czy ktoś z iq większym niż waga pieroga może to wyjaśnić?

@gzymspiwniczn...

źródło: comment_1670087346v6ig1EUQRbIeDj0sTFw7ur.jpg

Pobierz
@PajonkPafnucy nie znam sprawy stąd pytam jak to faktycznie wygląda bo to się nie mieści mi w głowie, że nie podejmuję decyzji o zostaniu żołnierzem, a ktoś kierując mnie na szkolenie wymaga aby złożyć ślubowanie i to pod groźbą kary. Nie wiem co to unitarka.

@BayzedMan wykopki tego nie stworzyły, raczej akcja badająca nastroje, thx
@gzymspiwniczny: Unitarka to okres kiedy jesteś rekrutem, trwa przeważnie właśnie 30dni i kończy się przysięgą. W czasie unitarki uczysz się regulaminu i maszerować. Maszerowanie nie jest wcale takie łatwe i rekruci trenują kilka godzin dziennie, co w połączeniu z nowymi i sztywnymi butami dla wszystkich kończy się odciskami i otarciami a jest ta umiejętność potrzebna tylko do ceremonialnego przejścia po placu podczas przysięgi.
Niczego więcej się nie nauczysz na unitarce.