Wpis z mikrobloga

Ale wy siejecie jakąś samonakręcającą się spiralę spierd*olenia. Nikt was w żaden sposób nie ukrzywdzi przecież. To nie lata 90' gdy nikt nie nosił w kieszeni sprzętu który nagrywa lepiej niż ówczesne kamery telewizyjne, a do woja się szło na kawał czasu. Dziś jakąkolwiek patologiczna sytuacja zaraz wylądowałaby na tiktoku zrażając opinię publiczną. Rozumiem waszą złość bo choć jestem zawodowym to również mnie wkurzało by to wybiórcze równouprawnienie, uważam że drogie mirabelki powinny odbyć takie szkolenie jeśli w ogóle to w jednym szeregu z bractwem świętego tagu. Choć to czubek góry lodowej.
Ale poza tym jako gość z wewnątrz tego tworu zapewniam, że o ile nie macie fobii społecznej (jeśli macie to idźcie po kwit) będzie to dla was fajna przygoda, o ile w ogóle ktokolwiek będzie was chciał koledzy. Max co mogą wam pokazać w ten miesiąc to jak trafić maską gazową na głowę, którym końcem dzierżyć kbk, jakiś marsz ubezpieczony czy pierwsza pomoc.
Choć wciąż nie chce mi się wierzyć by ktokolwiek kto sam wcześniej dobrowolnie nie związał się w jakiś sposób z WP został zmuszony do uczestnictwa w ćwiczeniach, a przynajmniej był z tego tytułu ścigany.
Piszę to jako rzekłem bo może kogoś tym uspokoję w co wątpię, ale żałość mnie bierze jak widzę to samorozgrywanie się ku uciesze strony wiadomej. Zachowania ludzi którzy wcześniej ochoczo chcieli mnie posyłać w radioaktywnych oparach na moskwę, a dziś #!$%@?ą mirko orczym gównem bo istnieje nikła szansa że będą z tego zachowania konsekwencje nie skomentuję, bo wiadomo że człowiek z rigczem tak nie postępuje.
#wojsko #wojskopolskie #gownowpis #obowiazkowecwiczeniawojskowe
Pobierz Patol0g - Ale wy siejecie jakąś samonakręcającą się spiralę spierd*olenia. Nikt was w...
źródło: comment_1670071108NIuVQdIYIRKJfkCywE0GXm.jpg
  • 9
@Patol0g: Daleko mi do panikarza i sam jestem zdania, że szkolenia w różnej formie są potrzebne. Ale. Po pierwsze - dlaczego do uja wafla januszeria z sztabu nie opublikuje jasnego, konkretnego planu prowadzonych szkoleń, to nie folwark Panów Kapitanów na unitarkach, że sami będą decydować co i w jakiej intensywności będą trenować (wszak papier przyjmie wszystko). Druga sprawa to kwestia przymusu - ja rozumiem, że wojsko to nie zbieranina spod monopola
@Patol0g: Teraz w WP jest znacznie więcej kadry zawodowej, przy armii poborowej musiała posiłkować się podoficerami sł. zasadniczej (czy przeszkolonymi żołnierzami z wcześniejszego poboru), ponadto na kompaniach służyli żołnierze z różnych poborów (starsi, młodsi). Zjawisko fali zaczęło zmniejszać od momentu skracania zsw z 2 lat do 1,5 r.

Dziś przy obecnej mentalności społeczeństwa (świadomość praw i ewentualne ich dochodzenie na drodze sądowej), dostępności telefonów z nagrywaniem video/audio, i postawie kadry to