Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś kto mieszka na #emigracja na #islandia ? Wisi oferta na pracuj.pl na jakieś tam stanowiska do pracy na lotnisku i nosi mnie żeby wyjechać gdzieś nawet na rok żeby środowisko zmienić.
Zarobki netto ok 350k koron islandzkich jak to jest napisane w ofercie pracy starczy na przeżycie, wynajem i zaoszczędzenie hajsu? Jak to wypada w kontekście kosztów życia i jaki duży #!$%@? może być w pracy na takich stanowiskach na lotnisku?

#praca
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AryanWonderBoi: hej, ja tam pracuję. Jeżeli chodzi o rampę, to zmiana trwa 12 godzin w czasie których będziesz miał do załadowania jakieś 3 samoloty. Nie jest ciężko. Będziesz jeszcze miał czas się wyspać w pracy.
Miesięcznie odłożysz jakieś 5-6k PLN, chyba że zrobisz dużo nadgodzin to i 10k PLN
@Pippo: ale to w sumie zmiana po 12h, ale normalnie tak to praca na 1 etat jest? Czy w sumie z miejsca się pracuje te +/-240h w miesiącu?
Tu też nie chodzi mi o odkładanie będąc dokładnym. Ja nie myślę tymi kategoriami że chciałbym kazdy grosz oszczędzać i po pół roku wrócić do Polski, tylko gdzieś faktycznie ogarniać sobie życie w Islandii/Norwegii jako tako. A oszczędzanie to po prostu poduszka finansowa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AryanWonderBoi: to jest etat, ale system to 2,2,3. W jednym tygodniu pracujesz 2 dni(środa, czwartek), w drugim 5 (poniedziałek, wtorek, piątek, sobota, niedziela). Nadgodziny są w dni wolne 5:00-9:00 i 14:00-18:00.

Spokojnie wystarczy Ci na życie i na podróże, tym bardziej, że jako pracownikowi Icelandaira przysługują Ci bilety stand by.

Podobno catering najfajniejszy, ale nie wiem dokładnie jak wygląda ich praca. O pracy na kuchni słyszałem, że jest monotonnie. Cargo to