Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ButtHurtAlert: nie ma zastępczej służby od momentu zawieszenia ZSW. Co więcej, warunki służby zastępczej które podajesz pochodzą z 2008r i była to alternatywa dla Zasadniczej Służby Wojskowej w wymiarze 9 miesięcy.
Nowa ustawa o obowiązku obrony nawet nie przewiduje służby zastępczej. Warto, żebyś czytał ze zrozumieniem to, co cytujesz i podajesz dalej, bo to dawno uchylone przepisy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 44
@DosKapp4:

No to buntuj się razem z nami i nagłaśniaj sprawę, bo inaczej państwo będzie mogło z naszym czasem i życiem robić co się im podoba.


Ło panie, ja się buntuje od roku 2008, aktywnie wtedy działałem na forum o2 pomagając innym (i sobie) uniknąć poboru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz plusuję, wykopuję i komentuje wszystkie wpisy i znaleziska o obowiązkowej służbie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@ButtHurtAlert: ale nie ma w ogole opcji złożenia wniosku o służbę zastępczą. To martwy przepis, i pozostanie martwy do momentu wprowadzenia obowiązkowej służby zasadniczej i wydania rozporządzenia. Idziesz na komisję, dostajesz kategorie i przeniesienie do rezerwy wojskowej, nie ma w ogóle opcji służby zastępczej i uniknięcia bycia rezerwistą

Ta ustawa była przygotowywana na kolanie i to nie jedyny błąd, jaki tam tkwi.

Co do reszty jest tak jak pisałem wczesniej-kwota uposażenia