Wpis z mikrobloga

#muzykaelektroniczna #muzykaklubowa #narzekanie
Czy nie uważacie, że taneczna muzyka elektroniczna się mocno skiepściła tak gdzieś po 2000 roku?
Kiedyś były takie osoby jak Westbam, Marusha, Mark Spoon, Sven Vath. Było Club Rotation a dla bardziej wymagających Berlin House. A teraz? jakieś Guetty, Skrillexy, Nicky Romero, Big Roomy, Tommmorowlandy, wiertary. Więcej szołmeństwa i efekciarstwa niż muzyki w tym wszystkim. Czy mam rację, czy jest to zwykłe zrzędzenie starego dziada?
  • 5
@Cezary1983: wymienione przykłady to jest efekt promocji muzyki zjadliwej dla jak najszerszego grona odbiorców przez zachodnie korporacje. Dalej powstaje dużo dobrej elektroniki, ale nie trafisz na nią bez poświęcenia setek godzin na yt/spotify przewalając niezliczone ilości kawałków.
@Cezary1983: ja korzystam z radia DI.FM
Pierwsze światowe radio poświęcone muzyce elektronicznej, które pomimo chłamu i masowemu wysypowi muzyki komercyjnej przetrwało do dziś... Wiele kanałów, gatunków tam można wybrać każdy znajdzie coś dla siebie.
@Cezary1983: co do ułomności można też wspomnieć o współczesnym śmieciowym komercyjnym określeniu EDM gdzie pakuję się wszystko do jednego wora i mówi się że się słucha edm. Kolejny żargon dla plebsu, który nie potrafili się określić lub też nie odróżnia gatunków i na wszystko mówi edm... Gdzie i tak pzewarza komercyjny chłam z rodzaju euro disco / euro house mylnie nazywane przez julki i sebixy technem.

Co do wyszukiwania muzyki to