Wpis z mikrobloga

#audio #soundbar #kinodomowe #glosniki #telewizory

Mirki,
szukam głośników/soundbara do podłączenia pod telewizor i głównie oglądania filmów, może w przyszłości również grania na konsoli. Dźwięk z LG OLED B1 wydaje mi się jakiś taki płaski i chciałbym to poprawić.
Początkowo myślałem o jakimś soundbarze, ale dużo na wykopie głosów że lepiej kupić sobie zwykłe kolumny jeśli jest miejsce i wychodzi taniej.
Czy np głośniki Edifier R2750DB za niecałe 800zł będą grały lepiej/gorzej/porównywalnie do soundbara za 2000zł, np polecanego tutaj jbl bar 5.1 surround?
Żadnym audiofilem nie jestem, kiedyś jak testowałem słuchawki to nie byłem w stanie wyłapać większych różnic w dźwięku między słuchawkami za 200zł i 10k, generalnie na temacie się nie znam, ale no bylejakość tego dźwięku z telewizora niestety wyłapuję.
Te 2000zł to absolutny max jaki chcę wydać, ale im mniej tym lepiej, jakby się udało kupić coś za 1000 to byłoby super.
  • 6
@szegehege: imo soundbar to słabe wyjście, ja mam SK6F które swojego czasu chyba ponad 1500 po różnych mediamarktach kosztował i wolę korzystać z głośników wbudowanych. Głośniki za 2k > Soundbar za 2k. Głośniki za 800 > Soundbar za 2k bo tańsze. Poza tym na stojaczkach te Edifiery zajebiście wyglądają.
@szegehege odzcucia akustyczne to kwestia subiektywna. Po za tym jak wiesz niektórzy np. potrzebują bębniących klamotów do włączenia kiedy znajomo wpadną na wódkę i dla nich to jakość.... Takie czasy... no dobra jak mam być szczery to #!$%@? bierz i się nie zastanawiaj!