Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak założyć firmę w taki sposób żeby mieć jak najmniej problemów? Chcę tylko przejść na b2b u obecnego pracodawcy i pracować zdalnie z domu. Jeżeli mieszkam u rodziców, to czy będę musiał mieć od nich jakieś pozwolenie? Prawdopodobnie nie uda mi się przekonać 1 rodzica do żadnego podpisu..

#jdg #dzialalnoscgospodarcza #b2b

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638891724bf3873caced4aef
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jak założyć firmę w taki sposób żeb...

źródło: comment_1669898998iXpGKGP1R3WOe0zQlRed1t.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: o ile dobrze kojarzę musisz mieć jakieś prawo do lokalu w którym prowadzisz działalność, więc albo jakieś użyczenie, własność albo wynajem.

Ale przy zakładaniu firmy chyba nie musisz nic przedstawiać, tylko oświadczasz że masz. Niby mają się kontaktować potem aby im to udowodnić, ale do mnie nikt się w sumie nie odzywał ¯\_(ツ)_/¯

A przechodzenie u tego samego pracodawcy na b2b jest ryzykowne. Nie tyle ci nie przysługują zniżki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania:
Odrazu normalny ZUS
Rok w którym miałeś wypłaty od pracodawcy tylko zasady ogólne, kolejny rok już można liniowy dopiero po 2latach możesz ryczał. Tak, musisz mieć pozwolenie od właściciela mieszkania/lokalu na prowadzenie działalności lub być współwłaścicielem.
Tutaj możesz uzyskać więcej informacji
https://www.infakt.pl/polecam/biurorachunkowe
Po rejestracji dzwonią w ciągu 2 dni i możesz o tych sprawach pogadać i potem wziąć ich do założenia i prowadzenia JDG
  • Odpowiedz
@bulboglowy: A znasz kogoś kto tak zrobił? Prosiłem kiedyś doradcę podatkowego żeby mi z tym pomógł to mi odmówił, bo stwierdził że skarbówka i tak dojeżdża każdego i nie chce się podpisywać pod tym.

@AnonimoweMirkoWyznania: Od tego są biura wirtualne, za niecałą stówkę miesięcznie masz spokój.
  • Odpowiedz
@Arytmetyk: Panie kolego, jedyne co powiedziałem, ze wyzej wymieniony Pan jest w błędzie,poniewaz taka operacja nie jest z automatu skazana na pelny zus.

Zabawy typu bedzie to samo ale napisze w umowie żeby sie niepokrywalo odradzam. W przypadku gdy faktycznie zmienia sie zakres obowiazkow nie widze przeciwskazań.
  • Odpowiedz
@bulboglowy: I ile znasz osób które przechodzą na JDG i w rzeczywistoście zaczynają świadczyć inne usługi niż wczesniej? Przypomne pierwsze pytanie OPa:

Jak założyć firmę w taki sposób żeby mieć jak najmniej problemów?
  • Odpowiedz
@zibizz1: niedawno analizowałem przypadek,takze jestem na bieżąco.
Imho zawsze jest niepewność pytanie czy klient jest w stanie ryzykowac dla oszczednosci na poziomie 1k/msc.

Tak czy owak wg mnie nie mozna ominąć w rozmowie tego tematu.
  • Odpowiedz
@bulboglowy: Tylko, że w praktyce skarbówka zawsze udowadnia ten sam zakres obowiązków niezależnie od tego co czynisz. Ale przyznaje słuszność, że jak będziesz rozliczać się na ogólnych to skarbówkę możesz uśpić, a zus może się nie połapie. Tylko mało kto ucieka na B2B rozliczać się na ogólnych.
  • Odpowiedz
@Arytmetyk: pod koniec roku? Toż to piekny moment. Pytanie jakie jest cel czy ryczalt czy Lka.

W zusie nalezaloby sprawdzic podwojnie na jakim kodzie byl zatrudniony, żeby przypadkiem nie zglosic go na tym samym. Wiadomo jak to z tymi kodami jest
  • Odpowiedz