Wpis z mikrobloga

Mirasy szybkie pytanie. Jeśli pracuje od wtorku do soboty to przypada mi dodatkowy dzień wolnego za 2 dzień świąt które wypada w poniedziałek? Wg art 130 $2 kodeksu pracy wychodzi ze tylko niedziele się nie liczą ale w robocie mowia mi że nie dostanę dnia za to. To legalne? Czy mogę kręcić Małysza w hr? #praca #pytanie #pytaniedoeksperta #kodekspracy
  • 4
@Gymski: jeśli będziesz miał 184 godziny na liście obecności (bo rozumiem, że ją podpisujesz) to będziesz miał 16 nadgodzin. Po to jest ustalony wymiar czasu pracy w każdym miesiącu, żeby nie było sytuacji, że komuś udaje się trafić np. w miesiącu 2 święta i miałby tyle samo płacone co ktoś, kto przepracował 16 godzin więcej bo w święta nie trafił.
https://kadry.infor.pl/kodeks-pracy/czas-pracy/5354187,Godziny-pracy-2022.html
via Android
  • 0
@salcefrytki właśnie nie mam listy obecności. Nie pracuje fizycznie może od tego powinienem zacząć. Call center mamy systemy do logowania i to one sprawdzają czas pracy. Więc jeśli dobrze myślę to nawet jak z dni mi wychodzi więcej niż normalnie to powinni mi to wypłacić jako nadgodziny a nie zwykle godziny pracownicze? Np w tym wypadku gdyby nie wolne to miałbym płacone 8/16 godzin jako nadgodziny mimo że to mój normalny tryb