Wpis z mikrobloga

@piokom123: Nie wiem dokładnie co się stało, muszę studiować logi teraz. Stoi na chmurce w digitalocean. Generalnie problem jest w tym, że czasem mi cache z PHP nie załapie i wtedy muszę pobrać wszystkie potrzebne dane z bazy - wszystkie transakcje (co można liczyć w setkach tysięcy). Nie można porównywać tego do prostej statycznej stronki z newsami czy blogiem.
@Zalazdi: Cache ma jednak to do siebie, że nie jest stały i czasem trzeba pobrać wszystko. Ale pobieranie na raz kilkaset tysięcy wpisów z MySQL nie jest najlepsze. Dla samego MySQL i dla PHP, które to ma później ogarnąć.
@piokom123: Tzn. generalnie robiłem tak, że zapisywałem do cache aktualne dane. Później po tym jak minął dany interwał czasu (minuta, godzina, dzień), pobierałem tylko te nowe dane, które są potrzebne i dopisywałem do tego starego cache. Jednak widzę, że czasem ten cache się gdzieś gubi.
@piokom123: @Thyrun: I wszystko padło w #!$%@?. Serwer teraz mi nawet nie chce wstać (po tym jak zwiększyłem parametry, żeby się tak nie dławił). Czekam na odpowiedź od DigitalOcean... Nowa wersja będzie raczej już na nowych serwerach...