Wpis z mikrobloga

16 odcinek Log Horizon - jak ja kocham fakt, że gość, odpowiedzialny za materiał źródłowy dla tej serii, zna się naprawdę na MMO. Jest konsekwentny i idzie ścieżką, która sam sobie wyznaczył, nie próbując się sobie przypodobać widzów ładnymi buziami, czy dramą itd.

Zwykle animacje zaczynają się z wielkim hukiem, aby pomału tracić potencjał (lub stając się wielkim rozczarowaniem). Tutaj jest wręcz odwrotnie - z każdym epizodem fabuła coraz bardziej zyskuje blasku, a przez ostatnie trzy tygodnie aż promienieje :)

Wszystko jest tak logiczne - fizyka, świata poniekąd wyjaśnia dlaczego bohaterowie tak mało wspominają o powrocie do domu, oraz znajduje nowe kłopoty dla nich, adaptując znaną mechanikę wielkich eventów MMO. Postacie pożałują za to, że zbyt mało poważnie podchodzili do wykonywania powierzonej im roli przez programistów, a zaczęli zachowywać się jak nooby nabijające sobie levele na serwerze.

Podoba mi się tworzący się rozłam między graczami na tych, którzy wiedzą więcej i tych, którzy nie mają pojęcia. W zupełnie naturalny sposób pojawia się wątek natury moralnej, a główny bohater niejako wpadł w konflikt tragiczny. W obliczy wydarzeń protagonista musi trzymać tajemnice dla dobra wszystkim, bądź... raczej dla dobra większości. Niespodziewanie historia anime stała bardziej dojrzalsza. Mam nadzieję, że w kolejnych epizodach nie rozejdzie się to po kościach.

Pomysł ratowania miasta świetnie łączy z poprzednim odcinkiem, gdzie okazało się, że jeden z bohaterów nie jest "normalny". Czyżby pierwsza "poważna śmierć" w tym anime? Nie było też epatowania tragizmem - wątek misia trwał pół minuty i posłużył podjęciu decyzji bez uciekania się do 5-minutowego płaczu, skomlenia. Wyobrażacie sobie co działoby się w SAO?

Podsumowując - Log Horizon to obecnie anime, na którego odcinki czekam z największą niecierpliwością. Uważałem tą produkcję za najlepszą serię sezonu jesiennego, chociaż troszeczkę przynudzało nietykalnością bohaterów, ale po dodaniu kolejnych walorów animacja jeszcze bardziej zasługuje na tytuł zimowego suwerena.

#loghorizon #animenowysezon #anime #lightnovel #japonia #animacja #mmo
80sLove - 16 odcinek Log Horizon - jak ja kocham fakt, że gość, odpowiedzialny za mat...

źródło: comment_02gsMUIABtKjoSfVf9GpcWhf9r0UXwwX.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz