Wpis z mikrobloga

Extrait de parfum, Pure Parfum, Parfum to to samo jeśli chodzi o określenie najwyższej koncentracji perfum. Guerlain stosował w latach 80 jeszcze jedną nazwę: Parfum de toillete jeśli kompozycja była w koncentracji Parfum a flaszka miała atomizer.
  • Odpowiedz
Zresztą wejdź sobie na jakaś stronę z zapachami które mają ekstrakty i zobaczysz. Często w opisach widać opis: ekstrakt perfum, czyste perfumy. Nawet chanel na stronie ma w opisach: woda toaletowa, woda perfumowana i ekstrakt perfum. Słabe pytanie. Perfumy to przyjęte określenie. Obojętnie czy to woda toaletowa czy perfumowana czy czyste perfumy albo ekstrakty. Po prostu ogólne określenie to perfumy. Tak samo jak w Po angielsku „cologne”.
  • Odpowiedz
@Reflect: 100 % olejków to attary


@MatteoMatei: Attar to olejki o dużym stężeniu w oleju bazowym (carrier oil), marketingowo mówią, że attary to 100% olejków, co jest nieprawdą, bo miesza sie dwa słowa - olej i olejek, które w języku angielskim są bardzo podobne. 100% olejek jest niezalecany do bezpośredniego nałożenia na skórę, bo może poparzyć i wywołać alergię. Do aplikacji jest potrzebny właśnie olej bazowy.
Attary są reklamowane jako
  • Odpowiedz
@MatteoMatei: i ja to wszystko wiem. Ale uważam, że "ekstrakt perfum" jest zabiegiem marketingowym z braku odpowiedniego słownictwa.
Extract - a substance taken from a plant, flower, etc. and used especially in food or medicine
Cambridge
A nie "mieszanka substancji rozpuszczona w alkoholu".
Dlatego: tak, jest używane. Nie, nie ma konkretnego określenia -> nie jest (moim zdaniem) precyzyjne.
  • Odpowiedz
@Kris111: ten artykuł jest genialny.
Może są prawdziwe attary, ktore faktycznie powstają w wyniku destylacji olejku sandałowego z kwiatami czy korą czy liścmi, ale bardziej prawdopodobne jest to, że zamiast olejku sandałowego będzie DPG lub parafina.
O podrabianiu oudu też słyszałam z wielu źródeł. Oud stał się tak popularny, że wątpię, aby na całym swiecie istniały zbiory pozwalające na wykorzystanie prawdziwego oudu.
asique - @Kris111: ten artykuł jest genialny.
Może są prawdziwe attary, ktore faktycz...

źródło: comment_1669840942cwh6m4CU9AfWC0PAoN9yhd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jeżeli bierzesz pod uwagę rynek popularnych perfum, to zgadza się. Dostaniesz syntetyczny oud. Choć np. taki Ajmal ma własne plantacje 10 mln drzew i jest jednym z największych dostawców olejku.
Owszem są prawdziwe attary i nie są żadnym ewenementem. Jest w #!$%@? rzemieślników choćby np. w Indiach, którzy je robią tradycyjnymi metodami. Ceny wcale nie są kosmiczne. Każdy może znaleźć. Podobnie jest z mukhallatami. Wiadomo, że więcej u nas można dostać badziewie
  • Odpowiedz
@asique: prawdziwe attary są tylko na bazie oleju sandałowego. Nie żadne DPG czy parafina. Olej sandałowy to baza. Poczytaj trochę i dowiesz się jakie domy wykorzystują prawdziwy oud. I gdzie niby oud stał się popularny? Naturalny prawdziwy oud wykorzystują tylko nieliczne domy perfumowe.
  • Odpowiedz