Wpis z mikrobloga

W poszukiwaniu przyjemnych (oud zwierzęcy to jednak nie zawsze sie sprawdza xD) arabskich perfum zawędrowałem do sklepu Yasmeen (polecam osobom z Warszawy odwiedzić, właściciel to prawdziwy entuzjasta perfum i spokojnie z godzinkę lub dwie można wąchać kolejne propozycje).

Tam natrafiłem na markę Nishapur i o zapachu tej marki będzie recenzja. Co prawda marka jest Turecka, ale nie można ukryć skąd bierze inspiracje.

Nishapur Black Oud to świetny zapach w którym główną nutę gra róża (ale taka zielona, chociaż z momentami przypominającymi gumę balonową jak w promise, a nie żaden ulep), która jest lekko obciążona oudem i labdanum. Zapach jest naturalny, nie czuć syntetyki i nic dziwnego nie wychodzi ze skóry. Ot, czysta zielona róża z drewnem.
Zapach podobny jest do Guerlain Habit Rouge EDP, z tym że tu zamiast cytrusów jest więcej śliwki i oudu. Widzę też podobieństwo do Promise, chociaż tam oud jest o wiele wiele mocniej zaznaczony (i naturalny, chociaż to mało kto by wybadał), a tu koncentracja jest na róży. Od razu zaznacze, że jest to oud europejski i nie ma w tym zapachu arabskiego vibe.

Parametrowo jest świetnie, spokojnie 12-14h projektuje po aplikacji 5 psików (to w końcu extrait).
W tej cenie (250 zł/100 ml) warto sprawdzić, osobiście polecam i sam zaopatrzyłem się we flakon.
https://yasmeen.pl/nishapur-black-oud-ep-p-1385.html

#perfumy
t.....t - W poszukiwaniu przyjemnych (oud zwierzęcy to jednak nie zawsze sie sprawdza...

źródło: comment_1669808340M5saodbCrZh0DVkvtrS8c5.jpg

Pobierz
  • 21
Dodam, że kupiłem też Nishapur Valhalla (uwielbiam kulture Wikingów, więc byłem bardzo pozytywnie nastawiony nawet zanim sprawdziłem zapach).
Parametry również świetne, spokojnie 12h daje to znać o sobie.
Zapach otwiera się cytrusowo i ziołowo, ale od początku jest obciążony żywicami (może to elemi?, w składzie nie ma o tym nic) i wanilią oraz drzewem cedrowym. Po godzinie zostają żywice, lekko słodka wanilia, piżmo i cedr.

Dodam, że jak w przypadku Black Oud
t.....t - Dodam, że kupiłem też Nishapur Valhalla (uwielbiam kulture Wikingów, więc b...

źródło: comment_1669808397BfCMaCPwtdRYiHwRAJxFDI.jpg

Pobierz