Wpis z mikrobloga

#ksiazki Mirki, polecicie jakieś tytuły? Podpowiem że lubię dark fantasy, a pozycje, które najbardziej mi się spodobały to: Metro 2033(kolejne części nie bardzo), Outpost 1 i 2, Apostata oraz Scholomance 1 i 2(czekam na 3). Bardzo podoba mi się styl Glukhowskiego zawarty właśnie w 1 części metra i outpoście i właśnie najbardziej czegoś w tym kierunku szukam. Z drugiej strony czytałem też „Komórka” od Kinga, ale nie bardzo mi podpadła. Nie wiem czy to tylko jedna taka słabsza pozycja od niego czy po prostu jego styl mi nie siedzi
  • 16
@Whoresbane: Z żadnym z twoich stwierdzeń nie da się zgodzić.
@MomonSan: Jak to się mówi, coś się starzeje jak mleko lub wino. Aleja potępienia zestarzała się zdecydowanie jak mleko. Jeśli chcesz to próbuj, ale jeśli podobało Ci się Metro 2033 i chciałbyś czegoś podobnego to tutaj tego nie znajdziesz.
@MomonSan: z Uniwersum Metra najbardziej podobały mi się trylogie Szabałowa i Diakowa (w tej kolejności), reszta nie dorasta im do pięt. Dylogii od Avoledo nie tykaj, z jednotomówek Wędrowiec i Mutant są całkiem spoko, możesz jeszcze łyknąć trylogię Piter. Przeczytaj ewentualnie Mrówańczę przed Diakowem, nie powiem dlaczego. Samo Uniwersum nie jest ani gówno warte, nie jest też czytelniczym zbawieniem, ja sam nie żałuję przeczytania wszystkich dostępnych w nim pozycji.