Wpis z mikrobloga

Ubóstwo żywieniowe mężczyzn

Według Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej lekko pracujący 30-letni mężczyzna o prawidłowej masie ciała potrzebuje około 2600 kcal na dobę, podczas gdy kobieta w tym samym wieku i przy podobnej aktywności powinna otrzymywać ok. 2000 kcal/dobę. Sytuacja wygląda znacznie gorzej w przypadku pracy fizycznej, którą mężczyźni wykonują znacznie częściej.

Europejska lewica bardzo dużo mówi o ubóstwie menstruacyjnym, przy czym zupełnie pomija kwestię różnego ubóstwa żywieniowego spowodowanego zróżnicowanym zapotrzebowaniem kalorycznym. Mężczyźni potrzebują od 600 do 1000 kalorii więcej niż kobiety, w związku z tym muszą wydawać znacznie więcej na jedzenie. Porcje w restauracjach są jednakowe dla mężczyzn i kobiet, mimo że kobiecie wystarczy mniejszy posiłek do pełnej sytości. To są kwoty rzędu kilkuset złotych miesięcznie, których nikt mężczyznom nie zwraca, nie ma także preferencyjnej stawki podatkowej, ani żadnej ulgi na wyżywienie dla mężczyzn. To nie jest nasza wina, że potrzebujemy więcej kalorii dziennie, nikt z nas sobie nie wybierał płci przy urodzeniu.

Kwestia ubóstwa żywieniowego mężczyzn zasługuje na uznanie ze strony organizacji międzynarodowych takich jak FAO, WHO czy Komisji Europejskiej. Mężczyźni powinni być objęci dodatkowym świadczeniem z tytułu wyższego zapotrzebowania kalorycznego, otrzymywać specjalne dodatki od pracodawcy lub płacić niższy VAT za podstawowe produkty żywnościowe. Najwyższy czas by mówić o tym głośno.

#pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn #pieklokobiet #neuropa #4konserwy #przegryw

https://ncez.pzh.gov.pl/abc-zywienia/dieta-kobiet-i-mezczyzn-czym-powinna-sie-roznic/
motilal - Ubóstwo żywieniowe mężczyzn

Według Narodowego Centrum Edukacji Żywieniow...

źródło: comment_1669757264Y6hkQ4JrxVQKM08QzKiuAo.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@Moisze: To o czym mówisz to argument tu quoque i zdaje sobie sprawę z jego istnienia, jednak obalanie mitu równościowej lewicy która o równości mówi tylko wtedy gdy jej to pasuje i pokajzywanie ze w dupie ma mężczyzn tym argumentem nie jest.
  • Odpowiedz
To o czym mówisz to argument tu quoque i zdaje sobie sprawę z jego istnienia, jednak obalanie mitu równościowej lewicy która o równości mówi tylko wtedy gdy jej to pasuje i pokajzywanie ze w dupie ma mężczyzn tym argumentem nie jest.


@Szalom: Tylko że lewica nie walczy o totalne równouprawnienie, skupiają się na konkretnych prawach kobiet i mniejszości(jak np postulat naprawy kibla w gminie skupia się na konkretnym problemie) a
  • Odpowiedz
Europejska lewica bardzo dużo mówi o ubóstwie menstruacyjnym, przy czym zupełnie pomija kwestię różnego ubóstwa żywieniowego spowodowanego zróżnicowanym zapotrzebowaniem kalorycznym


@motilal: xd
  • Odpowiedz
@Moisze: Śmieszne bo ciagle nawiazując do tej prawicy sam jesteś bliżej argumentu ‚u was murzynów bija’. To ze komuś nie podoba się lewica nie znaczy ze jest prawicowcem i ze prawica mu się podoba wiec nie mam pojęcia dlaczego do niej drugi raz nawiązujesz

Prawica wmawia ze lewica chce równouprawnienia? Aha. Lewica mówi o nierównościach i nawiązuje o tym w postulatach, tylko skupia się na tych kobiecych. I nie można tyylko powiedzieć ze okej zajmuje się kobietami to nie wymagamy nic poza tym od nich, szczególnie ze niektóre postulaty będą pogłębiać te nierówność, ale męska, czyli zapomniana. Vide: dyskutowanie dlaczego kobiety maja niższe emerytury i postulaty typu dodatki do emerytur dla kobiet, zamiast po prostu wyrównać wiek emerytalny jak w całej cywilizowanej Europie. Gdzie to jest główny czynnik niższych emerytur kobiet - szybszy wiek emerytalny.

Poza tym twój argument ‚po prostu załóż partie polityczna bro’ jest śmieszny. Bo wiaodmo każdy może to zrobić XD i wcale nie możemy wymagać więcej od polityków, szczególnie takich którzy kreują się na wrażliwych
  • Odpowiedz
Prawica wmawia ze lewica chce równouprawnienia? Aha.


@Szalom: No widzisz, ja podaje ci argument z kwantyfikatorem szczegółowym a ty odrazu zamieniasz to na kwantyfikator ogólny. Pisałem, pokaż mi program partii lewicowej który mówi że ma być równość totalna dla każdego x,y równy(x,y).

Lewica mówi o nierównościach i nawiązuje o tym w postulatach, tylko skupia się na tych kobiecych.

Poza tym twój argument ‚po prostu załóż partie polityczna bro’ jest śmieszny. Bo wiaodmo każdy może to
  • Odpowiedz
@Moisze: Co to znaczy równość totalna dla wszystkich?

https://klub-lewica.org.pl/wolnosc/rowne-prawa

Podałem ci przykład związany z tymi emeryturami, dlaczego powinno się zwracać uwagę na ‚rownosc’, jeśli nawet nie postulują bezwzględnej równości, lewicy która będzie pogłębiać tylko nierówność mężczyzn. To ze gadasz ze nie maja prawa tego robić bo nigdzie nie maja równości bezwzględnej to iksde. Nigdzie tego nawet nie napisałem właściwie ze tak uważam, tylko zaznaczyłem ze jeśli mówi o równości jednej płci w tym wypadku to nie powinna pogłębiać nierówności drugiej, albo coś zaproponować jej. Ty z uporem maniaka piszesz o tej prawicy która mówi o lewicy. Co to ma do rzeczy pytam
  • Odpowiedz
Maja taki target, Aha czyli problem rozwiązany nie mozna mi się ich czepiać xdddd


@Szalom: Można się czepiać jak najbardziej ale nie można zarzucić hipokryzji gdyż ta nie zachodzi. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz