Wpis z mikrobloga

#orange #internet #lte
Od kilku lat mam internet mobilny 250 Giga w orange. Przez ostatnie miesiące, co kilka tygodni, dzwonili do mnie z fantastyczną propozycją zwiększenia zarówno pakietu danych jak i ceny abonamentu. A ja cierpliwie tłumaczyłem, że jeszcze nigdy w ciągu tych lat nie wykorzystałem pakietu 250 giga, wiec nie potrzebuje ich więcej za wyższą cenę. Ponieważ w styczniu kończy się umowa, znalazłem korzystniejsze cenowo pakiety w Tmobile i Play (czyli płacił bym mniej za mniejszy pakiet, albo płacił bym mniej za ... większy pakiet :D )
Dziś odebrałem kolejny telefon z orange i oprócz standardowej informacji, że nie chce nowego droższego pakietu, poinformowałem również, że z końcem umowy zamierzam przejść do konkurencji.
Krótko po tej rozmowie otrzymałem powiadomienie z aplikacji orange, że chcą mnie zachęcić do pozostania i w tym celu przygotowali dla mnie nową ofertę.
A co zachęcającego ma być w tej ofercie?
Podwyżka o 10 złotych :D
  • 8
FTTH


@Szynk44: Przed LTE miałem światłowód od orange (ale kładziony jeszcze za czasów TP). Przeszedłem na LTE ponieważ prędkości były niskie a orange nie zamierzał modernizować infrastruktury światłowodowej w mojej gminie z powodu nieopłacalności takiej inwestycji.
@prezes_internetu: osiągane prędkości wskazywały na to, że to nie był światłowód, ale ludzie którzy wciskali to moim rodzicom tak właśnie opisywali tą usługę. Nie było mnie przy kopaniu i montażu, ale do dziś pamiętam jak rodzice opowiadali, że ekipa która kładła kabel ostrzegała każdego gospodarza po kolej, żeby go nie wykopywać, bo to światłowód i jeśli go uszkodzą, to krowę sprzedać będzie za mało żeby zapłacić za straty :)