Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
#arduino #esp8266 #frezarka #obrobkametali #diy

Zrobiłem na ESP8266 mikser sygnałów DRO (odczyt cyfrowy). Ta czarna kosteczka na fotce.

Teraz wysunięcie pinoli jest miksowane z wysokością kolumny i wyświetlane jako jedna wartość na wyświetlaczu.

Przedtem wysokość kolumny była wyświetlana na fabrycznym monitorku z DRO, a pinola na pomocniczym.
DMMotoAdventures - #arduino #esp8266 #frezarka #obrobkametali #diy

Zrobiłem na ESP82...

źródło: comment_1669745166hNCfcc7nUil2NK5rWis3tB.jpg

Pobierz
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sorek: @KarmazynowyAstrofizyk: jakieś wyjaśnienie proszę?

Dla mnie te ESP są mega wygodne i tanie. Kupiłem na aliexpress zapas do takich małych projektów i dla mnie są idealne.

Jeszcze plus to taktowanie 160MHz dzięki czemu mam mega zapas i nie zatkam procka ilością przerwań z enkoderów. Zgubienie jednego sygnału wiązałoby się ze stratą pozycji o 0.005mm (rozdzielczość liniału).

Jak zaczynałem to programowałem at90s2313... nadal źle to wspominam xD
Dla mnie te ESP są mega wygodne i tanie. Kupiłem na aliexpress zapas do takich małych projektów i dla mnie są idealne.


@DMMotoAdventures: bo są NIE WSPIERANE, espressif praktycznie je porzucił na rzecz dużo lepszego ESP32 oraz ESP32-C2 (które jest pin compatible z 8266). Cały ekosystem został przeniesiony na nowoczesne rozwiązania na platformy ESP32 i inne warjacje.

ESP32 to super chip, 8266 nie powinno się używać tylko powinno się o nim
@KarmazynowyAstrofizyk: akurat ATMega i AVR w 8 bit mają swoje zastosowanie i STM32 zwykle są overkillem. Do tego nie jestem fanem ekosystemu ST i nie lubie tej firmy - a używamy ich pełno w pracy więc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Natomiast ESP32 jest bezkonkurencyjnym MCU niemal wszędzie (poza ilością IO). 2 rdzenie, 240mhz, bluetooth, wifi, milion różnych protokołów (nawet compozytowy sygnał możńa jednym pinem puścić i sobie
@sorek: drogie, jak drogie, ja STM32 wybrałem przez cenę, bo ostatnio są już tańsze od ESP32, sam zwykle staram się jechać mimo wszystko na 5V logice i 8-bitowcach, ale ostatnio łatwiej kupić płytkę i wyjąć taką ATmegę, niż kupić gołą, ekonomia niestety zmusiła mnie do porzucenia mojego ulubionego ATtiny, a do prostych modułów w automatyce nic lepszego nie było, jeszcze jak znałem rejestry na wylot i kod był super czytelny.

Ostatnio