Wpis z mikrobloga

#windows #windows10 #komputery
Szybkie pytanie do dobrze zorientowanych, ostatnio instalowałem windowsa 10 (świeży obraz) i nie miałem możliwości utworzyć konta lokalnego, musiałem rejestrować na maila. Coś się zmieniło w tej kwestii?

Czy ktoś orientuje się, która ostatnia wersja (obraz) pozwalała to ominąć?
  • 19
@balrog84: nie zależnie od tego Windows ma dalej zapchany system telemetrią i trza użyć softu albo samemu ręcznie powyłączać , wykasować tone śmieci... Wtedy nawet do 1Gb ram zużycia można zaoszczędzić i system działa responsywniej.
@balrog84: jak już wywalili opcję, że nie masz maila to spróbuj instalacji ale nie łącz się z internetem po kablu albo wifi. Jak to nie pomoże to spróbuj tego:

Disable the Internet connection before starting setup, e.g., by disconnecting the LAN cable or disabling Wi-Fi.
Windows will display a "Let's connect you to a network" or similar screen. The upcoming Windows 11 version 22H2 does not allow you to skip this
@balrog84:
Ja kompa mam ogarniętego na tip top bo jestem nerdem o lubię w takich sprawach grzebać ale jak widzę poczynania M$ to nawet ja mam czasem dość.

Jak chcesz kompa ogarnąć dobrze ale tak na prawdę Dobrze...

1)
Instalujesz system i zaraz po instalacji i pierwszym boocie nic nie robisz, wyłączasz kompa i robisz pierwszą kopie systemu, tak zwaną dziewiczą.
2)
Potem zaczyna się druga faza instalowanie sterowników i innych
@balrog84: co do oprogramowania.

Antywirus
Zapora
HIPS albo jakiś anti-exe chociaż
Piaskownica lub nawet pełna Wirtualizacja systemowa
SRP oraz inny szeroko pojęty HARDERING systemu.
@Quassar: @istp: Dzięki, nie spodziewałem się aż takiego odezwu. Poradziłem sobie. Generalnie z tym obejściem z odłączaniem internetu to chyba tylko dla Home, Na Professional jest wybór. Wczoraj robiłem na lapku gdzie był właśnie Win8 Home, a dziś już na stacji z Pro.

W wersji Pro instalator pozostawia wybór, "konto offline" i potem wybieram ograniczone doświadczenie :/

Co do telemetrii, tak wiem WPD pójdzie w ruch, choć te kompy to
@balrog84:

No i fajnie gitara.

zrób sobie kopie bo jak coś jebnie to kopie zrobisz w parę minut a instalować i konfigurować wszystko od zera do użytku zajmie ci od godziny do nawet kilku w zależności ile tego masz.. 5 min vs 120 min roboty..

No i kopię, obraz systemu z ważnymi danymi dodatkowo trzymaj na jakimś zewnętrznym dysku, nośniku.
@Quassar: Ja mam 30 takich komputerów :)

Powiem Ci, że robiłem kopie zapasowe, ale więcej mi zeszło na ich przygotowanie niż faktycznie z tego korzystałem, kilka lat wszsytko chodziło, a backup później nie miał i tak żadnej wartości. Na tych kompach nie ma żadnych danych. Przygotowanie takiej maszyny to jakieś 1,5h z kilkoma aplikacjami, za co mi płacą, także nie ma bólu.

Nie jestem laikiem, po prostu spytałem o te konta