Wpis z mikrobloga

Siemanko,

czy znajcie/polecacie jakies bramki ZEWNĘTRZNE? Albo moze jakis sieciowy sensor, cos co przedłuży mi mesha?

Problem:
W odległości około 4m od okna (przy oknie jest obecna bramka, zwyklak taki) mam studnie głębinową, a w niej sensor temperatury oraz jakies gniazdko sieciowe, tez na zigbee.

Problemem jest zasięg - niedawno przysypałem studnie ziemią i straciłem sygnał. Szukam prostego sposobu na jego wydłużenie.

#zigbee #smarthome #tuya #inteligentnydom
  • 5
@palladni: Każde urządzenie zigbee jest jednocześnie repeaterem, ale przykrywanie ziemią urządzenia o tak słabym sygnale to proszenie się o problemy. Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakaś bramka na USB z większą anteną pod oknem.
@WhyCry: Bo to troche tymczasowe rozwiazanie na czas budowy, po prostu chcialem wiedziec czy mi studnia przymarza zeby moc reagowac.

A ze kazde urzadzenie jest repeaterem to wiem, ale jakie sa urzedzenia na rynku ktore sa repeaterem (a wiec sieciowe a nie bateryjne) oraz mozna je montowac na zewnatrz? :D
@palladni: Napisalem to po to byś po prostu szukał czegoś 'outdoor zigbee'. Nie ma znaczenia co to będzie :P Czujnik światla, temperatury, cokolwiek co może ci się przydać.
@WhyCry nie do końca to tak dziala, tylko uzadzen8a z stałym zasilaniem są repeterami, te bateryjne nie, bo przechodzą w stan uspienia.
@palladni a próbowałeś zamiast bramki dać tam gniazdko? Może będzie miało lepszy zasieg.
Ewentualnie postaw sobie lampę ogrodowa po drodze z gniazdkiem zigbee w środku