Wpis z mikrobloga

Piec na pellet nie potrafi dopić temperatury w pokoju nawet 23 stopni. Termostat ustawiony na np. 24 stopnie i praktycznie przez cały dzień nie nabije takiej temperatury nawet chodząc na 100% mocy. Jedyne co zauważyłem, nie tak to prawie 160 stopni spaliny mają, czy to może być powód? (°°
#pellet #ogrzewanie
  • 12
  • 0
@Igbt myślisz zmniejszyć nawiew? Aktualnie jest 100% mocy : 75% nawiewu, 50% mocy: 45% nawiewu, 30% mocy: 30% nawiewu. Czyli nie zmieniane ustawienia od początku.
@Wilq9911: trochę za mało danych, ale spaliny zdecydowanie za gorące. Z tym, że temperatura spalin niewiele ma wspólnego z temperaturą w pokoju. Kocioł osiąga zadaną temperaturę czy chodzi cały czas na 100% i temperatury nie osiąga?
@Wilq9911: od soboty walczyłem z grzejnikami, 2 na górze + łazienka dół i 1 grzejnik u rodziców zimny, temperatura 18-22stopni, zależy gdzie, próbowałem odpowietrzać, cudowałem, temperatura na piecu ustawiona na 80 stopni (ogrzewanie na gaz, pale od miesiąca) Ostatecznie google podpowiedziało "sprawdz filtr przy pompie" Dziś odkecam a tak rudy szlam i syf. Po czyszczeniu, problem znikł.