Wpis z mikrobloga

@EndThis: Średniak Rice ze średniaka WHU i wycena na poziomie 100 mln to jest #!$%@? kpina XD

Kiedyś podobni piłkarze jego kalibru jak Jermaine Jenas czy Gareth Barry byli wyceniani na max 20 mln. Nie ma nawet sensu brać na serio wycen angielskiej kadry. Tylko Foden i Kane są cokolwiek warci.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@EndThis: wynika to po prostu ze specyfiki ligi i panujących w niej zasad. Każda drużyna musi mieć określoną ilość graczy "wychowanych" przez angielskie kluby, z automatu, wiadomo, że większość Anglików będzie "wychowana" w Anglii. Pula tych graczy, którzy nadają się do klubów top 6-8 jest mocno ograniczona co sprawia, że ich ceny #!$%@? w kosmos. Absolutnie najprostsza zależność popytu i podaży w akcji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pietal: tak tylko dla ścisłości, to nie ma wymagania na minimalną liczbę graczy wychowanych z Anglii, za to jest ograniczenie na liczbę graczy nie "Homegrown". Nie pamiętam dokładnej liczby, ale to kilkanaście miejsc. Więc nie mając wychowanków druzyny miałyby bardzo ograniczony skład, ale teoretycznie mogliby mieć w całości zagraniczny skład. No ale w praktyce sprowadza się to do tego, o czym piszesz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dinn: no to już absolutnie skrajny przypadek. W teorii to możliwe w praktyce nigdy się to nie wydarzy. Z pamięci powiem, że limit to 17 graczy niewychowanych przez angielskie kluby ale ktoś mnie tu na pewno poprawi/potwierdzi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pietal: tak, też mi chodziło 17 po głowie, ale nie byłem do końca pewien. I dodatkowo chyba gracze U21 czy U23 nie wliczają się w jakiekolwiek limity i nie muszą być rejestrowani, przynajmniej w Premier League
  • Odpowiedz