Wpis z mikrobloga

DAX Futures - Zmienność musi (kiedyś) wzrosnąć

Gasnąca zmienność zwykle wskazuje zbliżające się wybicie. Patrząc wstecz tak niskie zakresy wahań na tygodniówce mieliśmy ostatnio rok temu. Był to okres tuż przed listopadowym maksimum.

Wzrostowa „zielona fala” trwa już ósmy tydzień. Niedźwiedzie liczą zapewne na koniec dobrej passy, a byki nadal widzą swoje przewagi. Trzeba pamiętać jednak, że przy spadającej rozpiętości kursów decydujący jest kierunek wyłamania potwierdzony wzrostem zmienności. Oczekiwanie więc, że wybicie po tak długim wzroście będzie „na pewno” w dół jest na wyrost.
Z punktu widzenia tygodniówki niepewności jest sporo, bo można obecnie poczekać na wyłamanie w dowolnym kierunku i podłączyć się do niego lub ustawić S na najbliższym oporze ~14800 licząc, że tam popyt skapituluje wchodząc przynajmniej w lokalną korektę.
Na wykresie dziennym też bez czytelnych podpowiedzi, upierając się, że byki jednak wygrają można próbować się podpiąć do wzrostu w okolicy 14485 z wąziutkim stopem na 65 punktów i celem na 14790. Ja jednak będę czekał do wzrostu zmienności powyżej zakresu ostatnich 2 tygodni.

Godzinówka to obraz stojący w lekkiej sprzeczności z pomysłem z wykresu dziennego. Mamy kanał, który jest jeszcze węższy niż tydzień temu. Sensowne wydaje się zagranie S na jego przełamaniu 14452, SL nad maksem z piątku i TP 14249. Pomysł i z dziennego i z godzinówki to bardziej gra by zrobić cokolwiek w obecnych warunkach i tylko niski koszt SL przekonuje do takich ruchów. Miksem obydwu strategii byłoby podpięcie się do L z dziennego i ewentualne odwrócenie na S przy złamaniu kanału na godzinówce, ale tylko w poniedziałek lub wtorek.

Osobiście w ubiegłym tygodniu szarpałem się na 5 minutowym wykresie robiąc 32 transakcje z łącznym rezultatem +45 punktów. Całość tygodnia jednak muszę zapisać na -52,5 punktu, ponieważ mam też transakcję typu hedge, którą odsłoniłem i w rezultacie poszerzyłem zakres straty.

Historia wpisów po sznurku
20 lutego 21 lutego 23 lutego 4 marca 6 marca 13 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 9 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 8 maja 15 maja 22 maja 5 czerwca 12 czerwca 19 czerwca 26 czerwca 3 lipca 10 lipca 15 lipca 17 lipca 24 lipca 31 lipca 7 sierpnia 15 sierpnia 21 sierpnia
28 sierpnia 4 września 11 września 18 września 25 września 2 października 9 października 16 października 23 października 30 października 6 listopada 12 listopada 20 listopada

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax
DJ007 - DAX Futures - Zmienność musi (kiedyś) wzrosnąć

Gasnąca zmienność zwykle ws...

źródło: comment_1669546495UaVT1zUdKO6BpJ6ULorBN9.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz