Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jako, że dużo osób pisało, że przyczyną trądziku jest indeks glikemiczny, cukier, fas foody i inne tego typu pyszności chciałem zapytac was jak to z tym jest. Podobno nie kwalifikuje sie na izotek.Dermatolog powiedziała, że nie ma dramatu, ale mam blizny... Dostałem konkretne środki do mycia twarzy, kremy itp. Miałem za zadanie wyeliminowac wszystko produkty które mogą u mnie powodować trądzik więc z powodu lenistwa zamówiłem cateringową dietę z niskim indeksem glikemicznym. Produkty które musiałem odstawic to : nabiał, czekolada, fast foody, piwo (po wódce nie ma aż takiego wysypu), wiskey, ziemniaki, ogólnie słodycze i wszystko co smaczne. Od 2 miesięcy nie jadłem nic po za jakimiś kotlecikami gotowanymi, albo roślinnym gównem. Szczerze nawet do tego przywykłem, ale ile tak można wytrzymać? Po 2 miesiącach z twarzy zeszło praktycznie wszystko, brak nowego trądziku tego dużego, czasami coś wyjdzie podejrzewam, że mogę mieć jeszcze jakiś składnik w diecie który mnie uczula. Blizny i przeprawienia zniwelowały kremy które dostałem od Pani doktor. I teraz uwaga. Impreza urodzinowa mojej dziewczyny, przecież nie będę jadł kotlecików jaglanych i pił wody mineralnej. Podszedłem z umiarem. Piłem czystą wódkę bez soków z wodą i cytryną, zjadłem kawałek tortu, kawałek ciasta, troche orzeszków i czipsów. Na drugi dzień? 4 pryszcze na skroni, dwa na brodzie. No #!$%@? mać. 2 miesiące restrykcji i jeden wieczór powrót do tego co było wcześniej. Przeciez nie da się do końca życia trzymać diety. Czy jest jakiś skuteczny lek na to gówno? Mam 28 lat a twarz jak dojrzewający 15 latek. Proszę o porady, pisze na ano, bo mi poprostu wstyd, jeśli ktoś będzie miał więcej cennych rad to odezwę się z prywatnego. I dzięki z góry każdemu kto to przeczytał.
#tradzik #depresja #pryszcze

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63832dd14bf3873cacec8fb4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Możesz tez zacząć stosować retinoidy na noc. Tylko zacznij od najniższego stężenia i do tego musiałbyś obowiązkowo stosować codziennie SPF50 i mocno nawilżać buzie kremami z ceramidami, bo po retinoidach buzia na początku sie mega wysusza. A i jeszcze na początku może być wysyp, ale to przez to, że skóra się oczyszcza. No i przez pierwszy miesiąc bym używała ich raz na 3 dni i stopniowo zwiększała częstotliwość używania by
PrzystrzyżonaKuropatwa: Kotleciki jaglane? Wtf? Miałam identyczny problem z trądzikiem i też tylko dieta mi pomogła ale to nie oznacza że musisz się katować. Zainteresuj się dietą paleo, która z założenia ma niski indeks glikemiczny bo bazuje na mięsie, podrobach, rybach, jajach, orzechach, warzywach nieskrobiowych, owocach jagodowych. Na tej diecie jesz smacznie i do syta, również ciasta i słodkości o ile przygotowujesz je z dozwolonych składników. Owszem, wykluczasz cukier, nabiał, zboża, przetworzone