Wpis z mikrobloga

@Szym3kSzym3k: Nie ma rekuperatorów które wentylują osobne pomieszczenia (a przynajmniej w normalnej cenie). Co do rekuperatora to reqnet bym polecał. Ma api więc da radę spiąć z HA.
A jakieś dodatkowe korzyści poza oddzielną wentylacją każdego pokoju są przy takim rozwiązaniu?


@Szym3kSzym3k: mozesz na pełnej mocy szybko przewentylować jedno pomieszczenie, przydatne jak ktoś się zasiedzi na tronie xD nic poza tym.

Myślałem o tym na etapie robienia wentylacji. Planowałem zrobić to tak, że na poszczególnych obiegach (na rurach z nawiewem) pomontowałbym elektrozawory, w niektórych miejscach na wyciągu czujniki co2 i wilgoci. Spiął je w jakiś sterownik (ja miałbym o
@Szym3kSzym3k: Tak słyszałem o nich, ale co rozumiesz przez pracę do -15? Rekuperatory każdej firmy działają kwestia tylko tego, że mają ewentualną grzałkę. Zastanawiałem się nad nimi, ale reqnet wydał mi się lepszą opcją ze względu na api :)
@lobo: chodzi o temperaturę otoczenia w której pracuję centrala. Tak jak pisałem mam dom w lekkiej zabudowie. W zimę na poddaszu jest zimno. Pewnie niewiele cieplej niż na zewnątrz. Reqnet ma też grzałkę?
@Szym3kSzym3k: Dodam, że nie podoba mi się ich obudowa bo widziałem kilka filmów gdzie instalatorzy narzekali na wszelakie klapki służące do wymiany filtrów czy wyjęcia wymiennika bo są na wcisk i potencjalnie można uszkodzić. Nawet jeden filmik widziałem gdzie podczas prezentacji odkleił się ten biały plastik od pianki :). Reqnet ma również piankę w środku, ale obudowa jest metalowa i wszystko jest zamykane na zamki, bardzo dobre wrażenie to robi. Ogólnie
@Szym3kSzym3k: Jedyny polski rekuperator, ktory moze pracowac do -15. Wbudowana nagrzewnica. Obudowa bez mozliwosci skraplania sie. Izolacja rekuperatora spokojnie pozwalajaca na montaz na poddaszu. Pisz pw, jak masz pytani montuje je i sprzedaje. W razie w jak bedziesz zainteresowany mg Ci zalatwic w dobrych pieniadzach ;)